Juniorská extraliga na východe iba s polovicou zápasov.

27.10.2013 20:27:19
Trebišov po prvýkrát zažil atmosféru juniorskej extraligy na domácej pôde.

Dnes bola na programe dohrávka 2. kola juniorskej extraligy v Trebišove. Domáci klub FBC Mladosť Trebišov pri premiére na vlastnej palubovke pred početnou skupinou fanúšikov a rodičov, ktorí si našli cestu do haly čakalo nemilé prekvapenie. Súper Panthers Trenčín nepricestoval na východ a tak nebolo možné zápas odohrať. Rovnako ako domáci celok dopadli i hráči Tsunami Záhorská Bystrica, keď so spomínaným klubom Panthers Trenčín zápas neodohrali. Klub z Považia má za sebou druhú neúčasť na turnaji v rade a jeho dni v súťaži na jej začiatku, už sú spočítané.

Z dvojice zápasov lákalo derby TrebišovaSpišskej Novej Vsi. Spišiaci pred derby absolvovali zápas so Záhorákmi. Tsunami Záhorská Bystrica si na Spišiakoch vybila zlosť a tí si to odniesli i s úrokmi. Záhoráci zdolali Spišiakov jednoznačne 13:4. Derby a bodka za dnešným dňom priniesla zaujímavý zápas. Trebišov po dvoch tretinách mal zápas jasne v rukách a viedol. Spišiaci v záverečnej tretine piatimi gólmi dokonale otočili vývoj zápasu a naklonili misky váh na svoju stranu. Body po záverečnom hvizde putovali do Spišskej, keď domácemu Trebišovu sa na domácej pôde body pri premiére získať nepodarili.

Výsledky:

Tsunami Záhorská Bystrica –  FbC Young Arrows Spišská Nová Ves 13:4 (5:3, 5:0, 3:1)

FbC Young Arrows Spišská Nová Ves  –  FBC Mladosť Trebišov 7:5 (1:3, 1:2, 5:0)