Juniorská reprezentácia mužov pod Zoborom zarezáva naplno.

22.02.2013 09:12:31
Dva tréningy majú za sebou dva ich ešte čakajú.

Záverečná príprava na juniorské majstrovstvá sveta v Nemecku pokračovala netradične cez týždeň. Tréneri sa rozhodli ísť do tejto varianty, aby nenarúšali chod súťaží na Slovensku a pre krátkosť času musia s tímom pracovať čo si vyžaduje aj takéto zrazy. Pod Zoborom sa trénerovi Koutnému nahlásila kompletná zostava pozvaných. Choroby a zranenia zabránili niektorím hráčom zraz absolvovať. Pozvánku dostali iní hráči.

 

Chalani včera absolvovali dvojhodinový tréning a večerný prípravný zápas s domácou Nitrou. Na tréningu sa tréneri zameriavali na herné situácie, ktoré musia do hráčov vštepovať. Vo večernom zápase si mladí juniori s tímom z čela 1. ligy mužov poradili. V hre chalanom chýbali herné prvky z tréningu, čo trénerov trápilo.

 

Zabudnúť na seminár, ktorý bol spojený práve so sústredením juniorov by bolo zlé. Kaisa Lind pár minút pred začiatkom bola jemne prekvapená, že v miestnosti je viacej novinárov ako záujemcov o seminár. Karta sa so začiatkom semináru obrátila a vo VIPke SPU sa nazbieralo do pätnásť ľudí, ktorí si odniesli do svojej práce nové poznatky a praktické veci.

 

Do MS v Nemecku nezostáva veľa času a už dnes na dvoch tréningových jednotkách budú chalani na sebe tvrdo makať čo od nich tréneri vyžadujú. Po skončení zrazu sa vrátime k účinkovaniu juniorov  pod Zoborom bližšie

späť