Juraj Matejka: "Čo sa týka záchrany sme spokojní, lebo to bol hlavný cieľ

20.02.2014 10:59:25
Rozhovor s našim najostrieľanejším borcom na florbalových ihriskách.

SALMING extraliga a jej základná časť sa blíži do záveru. Líder je jasný a vieme, že FbO Florko si bude vyberať svojho súpera pre štvrťfinále ako prvé. Stále však nie je nič za košickým Florkom, kto sa ako umiestni. Tuhý boj o play off čaká dubnické hviezdy, ktoré nemajú svoj osud až tak vo svojich rukách. O zmobilizovaní síl i nepodarenom vstupe do sezóny sme sa porozprávali s oporou Jurajom Matejkom.

 

Pred posledný kolom žije nádej na play off v Dubnici, čo na to kapitán hviezd? „Bohužiaľ, účasť v play off už nie je úplne v našich rukách, okrem nášho zápasu s Trenčanom bude rozhodovať aj zápas Sabinova s Prešovom. Do poslednej chvíle veríme, že sa nám do play-off podarí dostať.“


Dubnica ma za sebou dve rozdielne časti sezóny. Zápasy v starom roku boli hororové a zmrákalo sa nad Dubnicou. Nový rok priniesol progres a zlepšenie výkonnosti a najmä bodové zápisy. „Najväčšie dôvody sú dva, jeden je určite malá hala, v ktorej sme museli trénovať. V takýchto podmienkach si jednoducho nenacvičíte poriadne založenie útoku ani obranu, alebo presilovku. Všetko to bolo jednoducho iba provizórne. Už po dvoch tréningoch systémov v novej hale išli naše výkony o poznanie vyššie. Druhým veľkým dôvodom zlepšenia našej hry bola posila, ktorú sa nám podarilo pritiahnuť. Na hosťovanie k nám prišiel Marián Galovič a hráč jeho formátu proste posunul náš výkon míľovými krokmi vpred.“ analyzoval rozdiely vo výkonnosti svojho tímu Matejka.

 

Dubnica splnila svoj jeden cieľ, čím bola záchrana. Môžu sa s tým uspokojiť na Považí, keď play off je na dosah? „Čo sa týka záchrany sme spokojní, lebo to bol hlavný cieľ pred sezónou, ale momentálne by sme sa radi dostali do play off."

 

V ceste do play off stojí Dubnici v ceste veľká prekážka. Súboj s rivalom FBC Trenčín, bude jedným zo šlágrov 22. kola SALMING extraligy. „Tento zápas je vždy niečo na viac. Chalani sa navzájom dobre poznajú. Rozhodovať budú ako vždy chyby a premieňanie šancí. Do zápasu ideme bohužiaľ dosť oslabení, ale ak budeme premieňať šance tak verím, že vyhráme.“ dodal odhodlane pred Považským derby Matejka

 

Od klubovej úrovne sme v závere odbočili k tej najvyššej, reprezentačnej. Vrátili sme sa ku kvalifikácii mužov, kde sa Slovákom podarilo postúpiť na majstrovstvá sveta. „Zhodnotil by som to veľmi jemne. Spokojnosť musí byť, že sa nám podarilo postúpiť, ale to je asi tak všetko. K ďalším hodnoteniam sa radšej vyhnem a nebudem to komentovať. Kto sledoval kvalifikáciu a najmä naše zápasy, obraz si určite spravil.“ jasne a stručne ukončil rozhovor Juraj Matejka.

späť