Jurga: „V sobotu musíme, v nedeľu môžeme.“

15.11.2019 09:37:03
Až osem súbojov sa počas nasledujúceho víkendu odohrá v prvej lige žien. Líderky z Prešova cestujú na súperove ihriská a čakajú ich súboje na Kysuciach a v Čadci. Druhý Snipers chce potvrdiť doterajšie dobré výsledky v Brezne proti Rimavskej Sobote a v Badíne proti Banskej Bystrici.

Devils Čadca odohrá v domácom prostredí dva odlišné duely. Zajtra privítajú posledný tím tabuľky Cassoviu Velesis Košice, no v nedeľu lídra súťaže, ktorý doposiaľ nestratil ani bod a to Mikuláš Prešov. „Čakajú nás súperky z opačných koncov tabuľky. V sobotu musíme, v nedeľu môžeme. Domáce prostredie velí získať aspoň tri body, ak ich bude viac, budeme len radi. S Košicami sme v minulej sezóne odohrali dobré zápasy. Prešov je pre nás zatiaľ neznámym tímom, ale keďže ešte pred rokom hrali extraligu a momentálne v prvej lige dominujú, budú v nedeľňajšom zápase v pozícii favorita,“ povedal tréner Čadce Peter Jurga.

 

Body zatiaľ nepustili nikomu ani dievčatá z Rimavskej Soboty, no keďže majú odohratý o jeden zápas menej než ich zajtrajší súper Snipers, ktorý už v jednom dueli zaváhal, očakáva sa zaujímavý a dramatický súboj o špicu tabuľky. „Našimi výkonmi sme zatiaľ potvrdili, že patríme do hornej časti tabuľky. Najmä sobotný zápas proti Rimavskej Sobote bude kľúčový, ak nechceme stratiť kontakt s lídrom ligy. Napriek tomu, že nás čaká dlhší výjazd, verím, že sa budeme ďalej viezť na víťaznej vlne a donesieme do Bratislavy maximálny počet bodov,“ povedal tréner bratislavského Snipers Vladimír Roziak.

 

Béčko bratislavského Hurikánu sa rovnako ako jeho dvojička Snipers, predstaví proti rovnakým súperom a teda sa stretne s Banskou Bystricou a Rimavskou Sobotou.

 

Program zápasov prvej ligy žien:

 

7. kolo – sobota 16. 11. 2019:

 

14.00 hod – Devils Čadca – Cassovia Velesis Košice (MŠH PRATEX, A. Hlinku, Čadca)

16.00 hod – FBK BCF Dukla Banská Bystrica – VŠK PdF UK Hurikán Bratislava „B“ (ŠH, Tajovského, Badín)

16.30 hod – FBC Slovan Rimavská Sobota – Snipers Bratislava (MŠH, Mládežnícka, Brezno)

17.00 hod – MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto „B“ – FBC A4ka Mikuláš Prešov (MŠH, Športová, Kysucké Nové Mesto)

 

8. kolo – nedeľa 17. 11. 2019:

 

10.00 hod – MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto „B“ – Cassovia Velesis Košice (MŠH, Športová, Kysucké Nové Mesto)

13.30 hod – FBC Slovan Rimavská Sobota – VŠK PdF UK Hurikán Bratislava „B“ (MŠH, Mládežnícka, Brezno)

13.45 hod – FBK BCF Dukla Banská Bystrica – Snipers Bratislava (ŠH, Tajovského, Badín)

14.00 hod – Devils Čadca – FBC A4ka Mikuláš Prešov (MŠH PRATEX, A. Hlinku, Čadca)

späť