Káder 1. FBC Trenčín rozšírilo pred štartom novej sezóny trio poľských reprezentantov

13.09.2019 08:12:16
Káder slovenského extraligového družstva 1. FBC Trenčín rozšírilo krátko pred štartom sezóny 2019/2020 trio poľských florbalových reprezentantov. Český tréner Jan Holovka môže počas ročníka počítať so službami Mateusza Turwoňa, Lukasza Widurského a Karola Pelczarského. Všetci traja sa v drese Považancov predstavili už na nedávnom Vikings Cupe, kde hráči Trenčína obsadili druhé miesto.

Čoskoro dvadsaťštyriročný zadák Turwoň reprezentoval vlasť na dvoch svetových šampionátoch (2016, 2018) a dosiaľ naposledy hral za družstvo Gorale Nowy Targ. Jeho rovesník Widurski sa takisto predstavil na vlaňajších majstrovstvách sveta v Prahe. Obranca, ktorý 19. septembra dovŕši 24 rokov, absolvoval uplynulú sezónu v družstve Goracy Potok Szarotka Nowy Targ. Dvadsaťjedenročný univerzál Pelczarski zamieril do Trenčína z tímu Wiatr Ludžmierz, predošlú sezónu absolvoval na hosťovaní v klube Gorale Nowy Targ. Poľsko reprezentoval na MS 2016 a 2018.

 

„Už pred začiatkom prípravného obdobia sme avizovali, že po odchode Šimona Hatalu a ukončení aktívnej činnosti Zeliezku a Porubana by bolo družstvo vhodné doplniť dvoma, troma ‚hotovými‘ hráčmi. Hoci sa naši špičkoví juniori chopili už vlani šance a veríme, že v tejto sezóne budú ešte viac ‚tvrdiť muziku‘, len s mladými sa mužská extraliga hrať nedá. Z Českej republiky je veľmi náročné presvedčiť k pôsobeniu na Slovensku hráčov v produktívnom veku, využili sme pôsobenie nášho trénera Holovku pri poľskej reprezentácii. To, že k nám chlapci prichádzajú, je predovšetkým jeho zásluha. Sú to hráči, ktorí patria k oporám poľskej reprezentácie a navyše sú v najlepšom športovom veku. Utvoriť pre nich optimálne podmienky a presvedčiť ich k prestupu nebolo pre klub jednoduché. Veríme, že sa to klubu vyplatí a ich príchod pomôže družstvu k bojom o vyššie priečky a posunie vo vývoji aj ich samých. V konečnej fáze môže byť ich pôsobenie u nás bonusom aj pre poľskú reprezentáciu,“ povedal športový riaditeľ 1. FBC Trenčín Ivan Piovarči pre oficiálny klubový web.

 

V tábore ôsmeho tímu uplynulého ročníka najvyššej slovenskej súťaže ohlásili už skôr návrat reprezentačného brankára Jakuba Klobučníka z Ostravy. Zverenci trénera Holovku odštartujú extraligovú sezónu 2019/2020 proti bratislavskému Lidu zajtra od 18.00 h v Mestskej športovej hale na Sihoti v Trenčíne.

 

ZDROJ: www.1fbctrencin.sk, Samuel PREKOP

späť