Kafka v prvom zápase a hneď víťazstvo nad majstrovským Tsunami!

09.02.2019 22:03:02
Extraliga mužov mala zápasy osemnásteho kola rozdelené do dvoch hracích dní. Už včera sa odohrali dva dramatické súboje a v jednom z nich sa zrodilo prekvapenie. Ôsmy celok tabuľky AS Trenčín uspel u majstra a zdolal Tsunami 4:3. Premiéru v bráne AS absolvovala čerstvá posila, česká legenda Tomáš Kafka.

Už niekoľko dní sa čakalo kedy nastúpi na svoj úvodný duel česká posila v bránke AS Trenčín Tomáš Kafka. Včera sa tak stalo v Stupave a domáca Záhorská Bystrica napokon prekvapujúco prehrala s deviatym celkom tabuľky 3:4. Družstvo Trenčína od začiatku súboja pozorne bránilo a tak Kafka nemal veľa práce, čo využili Trenčania v ofenzíve a po druhej tretine viedli 3:1. Majstrovské Tsunami sa však postupne osmelilo a ich ofenzívu podporil zranený Martin Kubovič. Brankár Kafka mal čím ďalej tým viac práce a držal svoj tím, no na dve strely nestačil a Záhorská Bystrica vyrovnala na 3:3. Tesne pred koncom však prišlo vylúčenie domáceho Mareka Valachoviča, čo hostia napokon potrestali. O výhre AS rozhodol kapitán Juraj Matejka. Prvý gól v slovenskej extralige inkasoval český brankár Tomáš Kafka z hokejky mladíka Tomáša Juricu takmer po odchytaných dvadsaťjeden minút. „Nie je to bežný brankár ale legenda, čiže ma gól v jeho sieti z mojej hokejky potešil, no viac by ma potešilo víťazstvo nášho tímu,“ povedal Tomáš Jurica. Tréner Tsunami Záhorská Bystrica Ján Purc k zápasu povedal: „Počas prvej tretiny sme na bránku Trenčína nevystrelili ani jednu strelu a tak sa nedá streliť gól. Počas druhej časti sme sa konečne osmelili a začali chlapci viac strieľať a záverečná tretina bola najlepšia z našej strany, no žiaľ doplatili sme na záhadné vylúčenie na konci zápasu a v ňom sme inkasovali rozhodujúci gól. Trenčín hral celkom dobre v obrane a nám sa proti družstvám z nižších miest tabuľky hrá celkom zle. Neviem, či mali moji zverenci rešpekt zo súperovho brankára Kafku, no je to človek ako každý iný, ale ak si niečo zaumienite v hlave, je to náročné z nej dostať von.“

 

Druhým predohrávaným zápasom bol včera súboj medzi domácim 1. FBC Florbal Trenčín so žilinskými „Kobylkami“. Bol to dôležitý zápas pre oba celky, preože im ide o postup do play-off. Po včerajšku sú bližšie k miestenke hráči Trenčína, ktorí vyhrali nad Žilinou 9:7.

 

Dnes sa odohrali zvyšné štyri duely. Ako prvé začalo bratislavské derby medzi Snipers a Hurikánom. Snipers zdolal posledný tím tabuľky 6:4 a poistil si šiestu pozíciu v tabuľke. „Súboj s Hurikánom sme brali ako ideálnu príležitosť si vyskúšať natrénované veci. Zápas sme mali po celý čas pod kontrolou a konečný výsledok nie je dôležitý. Tešíme sa už na ďalší duel,“ skonštatoval tréner Snipers Dárius Siheľský.

 

Nižná potvrdila v domácom prostredí úlohu favorita a zvíťazila nad Prešovom jednoznačne 14:5 a keďže Tsunami včera zaváhalo, Oravčania zvýšili svoj náskok na rozdiel štyroch bodov. Na Spiši bodovalo aj tretie ATU Košice, ktoré spočiatku suverénne viedlo, no s pribúdajúcimi minútami nepochopiteľne zverenci trénera Róberta Bučka poľavili a uhrali víťazstvo 11:9.

 

Zaujímavý a vyrovnaný duel sa odohral v Košiciach kde domáce Florko hostilo bratislavské Lido. Vcelku vyrovnaný priebeh vyústil do samostatných nájazdov a v nich boli úspešnejší Bratislavčania a tak si odnášajú z metropoly Východu dva body za víťazstvo 8:7. „Nie som spokojný s našou hrou... Trápiť sme sa mohli oveľa menej, ale svojimi chybami sme zasa dávali súperovi šance. To sa nemôže stávať a počas play-off určite nie. Veľmi ma teší bojovnosť, ktorou sme už v tejto sezóne vyhrali viac zápasov,“ povedal stručne, ale výstižne tréner bratislavského Lida Roland Bluska.

 

Výsledky zápasov extraligy mužov:

 

Predohrávky 18. kola – piatok 8. 2. 2019:

 

Tsunami Záhorská Bystrica – FBK AS Trenčín 3:4 (0:1, 1:2, 2:1)

 

1. FBC Florbal Trenčín – FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina 9:7 (2:1, 2:1, 5:5)

 

18. kolo – sobota 9. 2. 2019:

 

Fat Pipe Snipers Bratislava – iClinic VŠK PdF UK Hurikán Bratislava 6:4 (2:1, 4:3, 0:0)

 

TJ A-FbO Nižná – FBC Mikuláš Prešov 14:5 (7:2, 2:3, 5:0)

 

FbC Young Arrows Spišská Nová Ves – FaBK ATU Košice 9:11 (1:4, 3:4, 5:3)

 

FK Florko Košice – ŠK Lido Prírodovedec 7:8 sn (2:2, 2:3, 3:2, 0:1)

 

Aktuálna tabuľka po 18. kole:

späť