Kapitán Pažák si berie príklad zo svojho predchodcu

29.01.2020 12:26:03
So zmenou trénera v slovenskej reprezentácii mužov prišla aj zmena kapitána. Dlhodobého lídra Lukáša Řezaninu nahradil Michal Pažák. Nového kapitána si vybral sám tréner Radomír Mrázek.

„Asi cítil, že je potrebná zmena aj smerom do budúcnosti. Mal by som byť prostredník medzi mladšími a staršími hráčmi. Ja sám seba považujem stále za mladého a menej skúseného florbalistu a stále sa mám čo učiť od starších. Kapitánom som sa stal na turnaji Polish Open. Ako som spomenul, pričinil sa o to tréner, ktorý to konzultoval s Lukášom Řezaninom,“ povedal Michal Pažák.

 

Napriek tomu, že je kapitán národného tímu, váži si svojho predchodcu a rovnako to vnímajú aj ostatní hráči. „Myslím si, že kabína ho stále veľmi rešpektuje a všetci ho počúvajú. Ja sa snažím brať si z neho príklad. Je to zaujímavý pocit prebrať jeho pozíciu, no stále má aj on kapitánske slovo, hoci pásku si už dávam ja,“ vyhlásil 22-ročný útočník Sparty Praha.

 

Reprezentácia SR je už tretí deň na zraze v Poprade, kde sa od zajtra uskutoční kvalifikácia o postup na tohtoročné majstrovstvá sveta vo Fínsku. Zverenci Radomíra Mrázka sú zatiaľ v dobrej nálade, pretože popri tréningoch majú ešte pred turnajom čas aj na zábavu. „Partia je úžasná, celkovo si myslím, že sme v reprezentácii dlhodobo super kolektív. S chlapcami je sranda, bavíme sa a určite ešte vymyslíme nejaké spoločné aktivity. Mali by sme privítať nových členov, ani ja sám som ešte nebol oficiálne privítaný a zosmiešnený pred davom, takže asi to bude potrebné.“

 

Pažák je na izbe s najlepším slovenským florbalistom uplynulého roka Michalom Dudovičom, ktorý pôsobí vo švajčiarskom tíme SV Wiler-Ersigen. „Vo voľnom čase sledujeme zábavné videá alebo sa rozprávame. Pýtam sa ho na život vo Švajčiarsku. V jeho tíme pôsobia aj Fíni, ktorí patria medzi absolútnu florbalovú špičku. Myslím, že je to zaujímavé pre každého, ale nechcem ho s tým príliš otravovať. Nie je to však iba o rozdelení na izbách, sme ‚rozlietaní‘ a každý komunikuje s každým. Najväčší zabávač je podľa mňa Kiko Kozák. Je to majster slova a zároveň niekedy aj generátor náhodných slov, čo je vždy sranda,“ uviedol niekdajší hráč ATU Košice.

 

Dnešný deň si reprezentanti spríjemnili spoločným výletom do centra Popradu. „Nie je dobré byť celý deň v hoteli, takže sme prechádzku uvítali. Mesto je pekné, rovnako ako počasie a príroda – je jasno, takže stále vidíme Tatry,“ uzavrel Pažák.

 

AUTOR: Samuel PREKOP
FOTO: IFF

späť