Kapitánom juniorov na MS bude Michal Dudovič

30.04.2017 19:56:53
Slovenská reprezentácia juniorov sa zajtra presúva z českých Smílovic do Bratislavy. Chlapcov čaká voľný deň a v skorých ranných hodinách z pondelka na utorok odchod do Swechatu a následný letecký presun do Štokholmu, odkiaľ sa výprava presunie autobusom do Växjö.

Počas posledného sústredenia v Smíloviciach si okrem tréningov naši reprezentanti zahrali dva prípravné zápasy proti rovesníkom z FBC Ostrava. „Riešenie posledného zrazu bolo skôr núdzovou situáciou. Vieme, že pred týždňom prebehla na Slovensku Konferencia SZFB a pred ňou nikto nevedel, kto bude zväz riadiť ďalej a ako to všetko dopadne. Preto sme zvolili sústredenie v Smíloviciach. FBC Ostrava bol na rýchlo vybavený súper ako náš sparing partner v záverečnej príprave. Som rád, že sme mali možnosť doladiť niektoré prvky našej hry, no tento súper nie je Švédsko, či Fínsko,“ povedal hlavný tréner juniorov Petr Koutný.

 

Hráči sú po zdravotnej stránke v poriadku, no Ronald Gašparík schytal na jednom z tréningov „koňara,“ ale do prvého zápasu na šampionáte by to malo byť v pohode. Kouč slovenskej reprezentácie k ambíciám svojich zverencov na Majstrovstvách sveta vo švédskom Växjö povedal: „Nechcem sa vyhovárať, no máme veľmi náročnú skupinu. Domáci Švédi si budú chcieť po neúspechu z predchádzajúceho šampionátu napraviť reputáciu a navyše sú v domácom prostredí. Fíni sú aktuálni majstri sveta, čo hovorí jasnou rečou. Príjemne by ma prekvapilo, ak by sme aspoň jedného z týchto dvoch súperov potrápili. S Dánskom sa od nás očakáva víťazstvo, no nebude to vôbec jednoduchý zápas. Boj o konečné piate miesto je pre nás povinnosť.“ Tréner Koutný má pred sebou už tretí šampionát juniorov na lavičke slovenskej reprezentácie. V roku 2013 v nemeckom Hamburgu vybojovali jeho zverenci konečné 7. miesto a o dva roky neskôr vo švédskom Helsingborgu 5. miesto. Súčasná generácia hráčov nie je podľa jeho slov však tou najsilnejšou. „Každá generácia má svoje špecifiká. No mám pocit, že tú súčasnú je potrebné neustále do niečoho nútiť. Je to úplne odlišná práca, než v minulosti. Musím férovo a vopred priznať, že táto generácia hráčov je počas mojej histórie pôsobenia pri slovenskom tíme najslabšia. Nie sú to však výhovorky, ale úprimné vyjadrenie. Ak si každý z nominovaných hráčov uvedomí, kde je jeho miesto, dá sa spraviť dobrý výsledok. Samotná účasť na Majstrovstvách sveta zmení prístup jednotlivcov a ja im verím, preto som si ich vybral.“

 

Aj otázka kapitána je tiež vyriešená. Bude ním legionár zo švajčiarskeho Wileru-Ersigen Michal Dudovič. „Kapitánom je naskúsenejší hráč, ktorý pod mojím vedením absolvoval aj šampionát mužov aj juniorov, Miško Dudovič. Je to v juniorskej kategórií v súčasnosti podľa mňa jeden z top hráčov sveta,“ povedal suverénne Koutný.

späť