Keď sa z pozície diváka musíš zmeniť na rozhodcu...

05.11.2018 10:27:09
Nestáva sa často, že na zápas extraligy sa nedostavia rozhodcovia. Vo včerajšom súboji deviateho kola extraligy mužov túto situáciu zažili aktéri stretnutia iClinic VŠK PdF UK Hurikán Bratislava a 1. FBC Florbal Trenčín.

Do hlavného mesta sa na tento zápas mala dostaviť rozhodcovská dvojica Rakúskej florbalovej asociácie, no napokon nedorazila. „Komisia rozhodcov Slovenského zväzu florbalu sa všetkým aktérom ospravedlňuje, no vznikla chyba komunikácie medzi rakúskou stranou a rozhodcami, čo spôsobilo neúčasť danej rozhodcovskej dvojice na tomto zápase. Operatívne sme spoločne s klubmi zabezpečili adekvátnu náhradu,“ povedal na vysvetlenie predseda KRO SZFB Peter Zámečník.

 

Zápas tak odpískala dvojica Roman Sklenica – Ján Žúbor, ktorí mali pred súbojom úplne iné zámery. „Keďže som členom klubu Hurikán, prišiel som pomôcť s organizáciou pri stolíku časomeračov. Odrazu prišla informácia, že je potrebné nahradiť rozhodcov a tak som neváhal a išiel sa prezliecť,“ povedal aktívny rozhodca bratislavského regiónu Ján Žúbor. Jeho kolega a medzinárodný rozhodca Roman Sklenica dodal: „Po dlhšom čase som mal mať rozhodcovské voľno a mieril som na zápas ako divák. Treba však byť pripravený na všetko a po telefonáte som sa vrátil domov pre potrebné veci a ponáhľal som sa na zápas už v úlohe rozhodcu.“ Na otázku, či takáto súrna a neočakávaná záležitosť môže ovplyvniť výkon rozhodcu na dôležitom zápase Sklenica povedal: „Samozrejme, že je v tom rozdiel. Ak sa človek vie týždeň vopred nadstaviť a pripraviť na súboj, ktorý ho čaká je to iné, než ak vbehne na rýchlo priamo do zápasu.“

 

Súboj Hurikánu a 1. FBC Trenčín sa napokon odohral so 45 minútovým oneskorením, no výkon všetkých zainteresovaných to nijako neovplyvnilo. Trenčania sa napokon tešili z víťazstva 10:1 a odviezli si domov všetky tri body.

späť