Klapita: „Musíme si postrážiť prvú formáciu Tsunami.“

19.04.2019 11:00:44
Finálová séria extraligy mužov sa presúva do Trenčína. Stav série medzi obhajcami titulu Tsunami Záhorskou Bystricou a AS Trenčín je nerozhodný 1:1 na zápasy a tak nás počas veľkonočných sviatkov čakajú minimálne dva súboje pod hradom Matúša Čáka. Prípadný piaty je na programe v pondelok v Stupave, ale to je ešte ďaleko.

Zápasy, ktoré sa počas predchádzajúceho víkendu odohrali v Stupave boli veľmi vyrovnané a dramatické až do konca. V úvodnom finále dokázali zvíťaziť hráči z Trenčína 5:4, no v odvete sa rovnakým skóre podarilo vyhrať domácej Záhorskej Bystrici. „Počas týždňa sme boli vo wellness, niektorí chalani mali masáže a fyzioterapeutov. Snažili sme sa dobre zregenerovať. Dvanásť zápasov za pár týždňov sa podpisuje na zdravotnom stave väčšiny tímu. Dali sme si aj jeden ľahký tréning skôr taktického charakteru. V domácich zápasoch musíme postrážiť prvú formáciu Tsunami. Máme určitú predstavu ako to spraviť. Zároveň nesmieme byť vylučovaní. Presilové hry Tsunami sú skutočne ich silnou stránkou,“ povedal navrátilec do zostavy trenčianskeho AS Peter Klapita, ktorý na otázku koľko očakávajú fanúšikov dodal: „Kapacita našej haly je 300 divákov a ideme pridať 50 stoličiek na sedenie. Ďalší fanúšikovia určite budú posedávať na múriku v hale, prípadne postávať popri ihrisku. Myslím si, že bude viac ako vypredané a teším sa na atmosféru! Predsa len je to finále.“

 

V tábore obhajcov majstrovského titulu sú strohejší. „Počas týždňa sme absolvovali dva tréningy ako zvyčajne, akurát s tým rozdielom, že to boli v tejto sezóne naše posledné. Do Trenčína cestujeme v plnom zložení. Ak chceme byť úspešní, nesmieme robiť chyby,“ povedal tréner Tsunami Ján Purc.

 

Program zápasov extraligy mužov:

 

3. Finále – piatok 19. 4. 2019:

 

18.00 hod – FBK AS Trenčín – Tsunami Záhorská Bystrica (Športové centrum M-šport, Ostrov, Trenčín – Zamarovce)

 

4. Finále – sobota 20. 4. 2019:

 

18.00 hod – FBK AS Trenčín – Tsunami Záhorská Bystrica (Športové centrum M-šport, Ostrov, Trenčín – Zamarovce)

späť