Klára Grossová: „Pred každým zápasom sa so sestrou navzájom podporujeme.“

04.06.2020 14:11:15
Nebýva zvykom, že hráčka šiesteho tímu tabuľky ovládne individuálne štatistiky a stane sa najlepšou strelkyňou a zároveň najproduktívnejšou hráčkou Hyundai extraligy žien. Počas predchádzajúcej sezóny sa to pošťastilo hráčke FbK Kométa Spišská Nová Ves Kláre Grossovej. Aj počas najbližšieho ligového ročníka sa na jej góly môžeme tešiť v najvyššej slovenskej súťaži.

Šesťdesiat bodov za 46 gólov a 14 asistencii v dvadsiatich zápasoch je slušné číslo. „Myslím, že produktivita každej jednej hráčky závisí od hry celého tímu. Keďže máme veľa mladých, alebo začínajúcich hráčok, do každého zápasu idem s tým, aby som pomohla družstvu čo najviac a snažím sa potiahnuť tímové výkony tak, aby sa to neodzrkadľovalo len na kanadských bodoch ale hlavne v tabuľke,“ povedala najlepšia strelkyňa predchádzajúcej sezóny Hyundai extraligy Klára Grossová, ktorá si v minulom ročníku okrem Kométy obliekala aj dres prvoligového tímu FBC A4ka Mikuláš Prešov. „Keďže Prešov vypadol do prvej ligy, prišiel návrh, aby sme si navzájom pomohli. Ozval sa mi tréner Prešova, či by som im nechcela prísť pomôcť aspoň na niektoré zápasy a keďže dievčatá nám výrazne v tejto sezóne pomohli, tak som bola veľmi rada, že som aj ja s Prešovom pobehala niektoré zápasy,“ dodáva Klára, ktorá sa s prehľadom strelecky presadila aj v prešovských farbách. V šiestich súbojoch zavesila pätnásť gólov a na päť nahrala.

 

Družstvo Spišskej Novej Vsi malo do sezóny horší štart, no od polovice základnej časti to Spišiačky poriadne rozbalili. Mnohí Kométu pasovali za čierneho koňa play-off, ktoré sa však nedohralo. „Nepodarený štart minulej sezóny pripisujem k vynechaniu letnej prípravy, ktorú sme vôbec neabsolvovali. Taktiež nám chýbala pevná trénerská ruka nad nami. Keď sme sa už dostali do tempa a začal sa nám venovať tréner Dušan Koščo, tak to išlo úplne samé. On nám dal pokyny a my sme ich plnili,“ prezrádza čaro vzostupu Východniarok ich líderka.

 

Sú to už tri roky, čo z klubu Kométy odišli skvelé hráčky, ktoré výraznou mierou prispeli k majstrovskému titulu. Po zisku zlatých medailí v roku 2017 odišlo do FBC Ostrava až päť hráčok spoločne s trénerom Jozefom Gregom. Medzi nimi aj staršia sestra Kláry Viktória. „Dievčatá nám samozrejme v družstve chýbajú o to zvlášť, že som tam mala sestru a všetko sme prežívali spolu. Pred každým zápasom si však so sestrou napíšeme a navzájom sa podporujeme. Som zároveň rada, že sa oporami tímu stávajú postupne mladé hráčky a že na sebe pracujú,“ hovorí sympatická Spišiačka.

 

Nová sezóna sa blíži a s ňou aj lákavé ponuky do zahraničia. Kláru však ešte minimálne jednu sezónu uvidíme v najvyššej slovenskej súťaži. „Túto sezónu odohrám v Spišskej, keďže mám ešte pred sebou rok štúdia na Slovensku a Kométa mi prirástla po toľkých rokoch veľmi k srdcu. Uvidíme však, čo prinesie budúcnosť,“ naznačuje mladšia zo sestier Grossových.

 

AUTOR a FOTO: Miroslav HÝLEK

späť