Klub Tsunami Záhorská Bystrica sa dočkal, má svoje zázemie

23.08.2019 16:15:59
Počas nakrúcania TV zvučky ženskej Hyundai extraligy sa začiatkom augusta objavil v športovej hale v Záhorskej Bystrici aj slovenský reprezentant a hráč extraligového tímu Tsunami Záhorská Bystrica Martin Kubovič. Stal sa správcom športových zariadení spomínanej mestskej časti, no čo je hlavné, tento klub po niekoľkých rokoch získal potrebné domáce zázemie.

„Pracujem na Miestnom úrade v Záhorskej Bystrici a mám na starosť športoviská tejto mestskej časti. Prišiel som jednak sprístupniť športovú halu na nakrúcanie, no chodievam po všetkých športoviskách pravidelne,“ ozrejmil svoju prítomnosť na nakrúcaní TV zvučky Hyundai extraligy Martin Kubovič, ktorý si myslí, že niečo podobné chýba aj mužskej najvyššej súťaži: „Dúfam, že časom sa niečo podobné začne diať aj v mužskej extralige. Dievčatám samozrejme nezávidím a myslím si, že je to dôležitý krok florbalu v napredovaní.“

 

Športová hala v Záhorskej Bystrici je zbrusu nová a sťahuje sa do nej florbalový klub Tsunami Záhorská Bystrica, ktorý tak podstatne lepšie môže rozvíjať svoje aktivity. „Hala je už počas týždňa v popoludňajších hodinách plne obsadená. Samozrejme, že najväčšie zastúpenie v prenájmoch má Tsunami. Bude to domáca klubová hala, kde budeme mať konečne svoje zázemie a ja sa na to celkom teším,“ povedal slovenský reprezentant.

 

Hracia plocha v Záhorskej Bystrici je odlišná od tej, ktorá je vybudovaná v Stupave. Vyzerá byť šetrnejšia na pohybový aparát pravidelne športujúcich. „Bol som pri tom ako sa povrch pokladal. Máme profesionálnu podlahu, ktorá sa skladá z niekoľkých vrstiev. Je odpružená a ideálna na florbal. Postupne chystáme tribúny, ktoré pojmú 250 až 300 fanúšikov, čiže z hľadiska kapacity to bude podobné ako v Stupave, kde sme doteraz pôsobili. Taktiež bude súčasťou haly bufet, v ktorom sa môžu návštevníci haly občerstviť. Chcel by som dať do pozornosti, že hala sa nachádza vo veľkom športovom areáli, kde je aj hokejbalové, či futbalové ihrisko, taktiež plocha na basketbal,“ uzavrel očividne spokojný Kubovič.

späť