Kňažková klope na dvere reprezentácie

21.03.2015 11:58:03
„Je to neriadená strela, ktorú máme v tíme radi. Je svojská, no veľmi nepríjemná hráčka pre súpera. Dokáže rozhodiť každú obranu,“ povedal tréner Nitry Peter Satin o svojej hráčke Petre Kňažkovej.

Po základnej časti obsadila celkovo tretie miesto v kanadskom bodovaní súťaže so ziskom 66 bodov za 38 gólov a 28 nahrávok. V rozbehnutom play off v siedmich súbojoch vsietila 12 gólov a na 10 prihrala. Lepšia od nej je len Romana Janegová (13 + 11).

 

Aj v poslednom zápase semifinále v Dubnici proti Pruskému mala Petra „prsty“ v štyroch góloch zo siedmich. „V poslednom čase mi to celkom ide. Hrá sa mi dobre a obzvlášť vtedy, keď na naše zápasy príde tak skvelý fanklub ako máme v Nitre. Sú úžasní a ich podpora nám veľmi pomáha. Verím, že prídu aj na dnešný zápas v Tvrdošíne,“ povedala s úsmevom Petra Kňažková, ktorá je vždy odhodlaná zvíťaziť a nevzdáva sa ani keď sa tímu nedarí. „Na finále si obliekame nové dresy, ktoré sú veľkou motiváciou. Navyše nám tréner vysvetlil pár nových taktických prvkov, ktoré by mohli na súpera platiť. Pokúsime sa uchmatnúť výhru aspoň v jednom zápase, no nečaká nás nič ľahké. Chceme tým položiť základný kameň k úspechu a pokúsiť sa získať titul.“ Petra sa veľmi snaží a dúfa, že sa ešte niekedy objaví aspoň v širšej nominácií reprezentačného výberu žien.

späť