„Kobylky“ opäť posledné, o play off už len Skalica a iClinic

20.02.2017 17:48:21
Najvyššia súťaž mužov pokračovala zápasmi dvadsiateho kola. Postupne sa riešia otázniky, ktoré vznikali počas blížiaceho sa konca základnej časti extraligy. Na udržanie si prvého miesta stačí Záhorskej Bystrici jedno víťazstvo. Žilina klesla na posledné miesto a o pozíciu do play off sa na diaľku pobije Skalica s bratislavským iClinic VŠK FTVŠ UK.

Do záchranárskych prác sú namočené tri družstvá. Najlepšiu pozíciu má bratislavské ŠK Lido Prírodovedec, no v sobotu v domácom súboji proti úradujúcim majstrom FK ATU Košice zaváhalo. Dlho bol stav tesný a Košičania viedli o jeden, či dva góly, no napokon vyhrali 5:2. Nováčik Žltý sneh Košice sa odlepil od dna tabuľky vďaka domácemu víťazstvu 10:7 nad Skalicou a tým, že žilinské „Kobylky“ doma zaváhali s lídrom súťaže Tsunami Záhorskou Bystricou a prehrali 2:7, sa opäť ocitli na poslednom mieste práve Žilinčania.

 

Tretí košický tím a aktuálny vicemajster Slovenska FbO Florko Košice sa už do prvej štvorky neprebojuje. Rozhodla o tom ich prehra 4:8 s FBK AS Trenčín. Istú účasť v tohtoročnom play off si definitívne vybojovali florbalisti FBC Mikuláš Prešov, ktorí v nerváku dokázali vyhrať 5:4 v predĺžení nad Nižnou.

 

Ako na hojdačke sa menilo skóre v Bratislave a to v stretnutí medzi domácim iClinic VŠK FTVŠ UK a ŠK 1. FBC Trenčín. Bratislavčania viedli 3:1, no Trenčania šnúrou piatich gólov otočili na 3:6. iClinic sa nevzdával a opäť po štyroch presných zásahoch strhol vedenie na svoju stranu, čo Trenčanov nezlomilo a dotiahli súboj do víťazného konca v pomere 8:7. Domácich držal strelecky Matúš Lipčák, ktorý strelil hetrik, no Trenčanov potiahol skúsený harcovník a kapitán Juraj Lamačka, ktorý „zavesil“ štyri góly. „Bol to doslova blázinec. Hralo sa hore – dolu a padalo dosť gólov. Bolo vidno, že oba tímy chcú vyhrať a získať body potrebné do tabuľky. Teší ma, že sme to lepšie zvládli my,“ povedal kapitán ŠK 1. FBC Trenčín Juraj Lamačka. Bratislavčania tak zostali na deviatom mieste zo stratou troch bodov na Skalicu a čakajú ich dva náročné súboje. „Podľa mňa takticky dobre zvládnutý zápas z oboch strán, no hlavne atraktívny florbal pre fanúšikov. Pripomenulo mi to nasadenie a zápasy play off. Aj napriek prehre chcem chlapcov pochváliť za predvedený výkon, no šťastie sa priklonilo k našim súperom,“ skonštatoval tréner iClinic VŠK FTVŠ UK Ján Purc.

 

Výsledky Extraligy mužov:

 

20. kolo – sobota 18. 2. 2017:

 

ŠK Lido Prírodovedec – FK ATU Košice 2:5 (1:2, 1:1, 0:2)

 

Žltý Sneh Košice – FBC Skalica 10:7 (2:2, 3:2, 5:3)

 

iClinic VŠK FTVŠ Lafranconi UK – ŠK 1. FBC Trenčín 7:8 (1:1, 2:2, 4:5)

 

FBK AS Trenčín – FbO Florko Košice 8:4 (2:0, 2:4, 4:0)

 

Tsunami Záhorská Bystrica – FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina 7:2 (1:1, 2:0, 4:1)

 

FBC Mikuláš Prešov – TJ A-FbO Nižná 5:4 pp (0:2, 2:0, 2:2, 1:0)

 

Aktuálna tabuľka po 20. kole:

späť