Kobylky sa ujali vedenia nad Hurikánom. Florko odvrátilo Trenčínu prvý match ball.

06.04.2013 23:11:13
Odvety semifinálových zápasov mužov boli dnes na programe.

Odvety mužského semifinále odštartovali svoj sobotný program. Dva zápasy v ktorých šlo o veľa. V Žiline sa hralo o vedenie v sérii a výhodu pred štvrtým zápasom. V Košiciach sa hralo o byť či nebyť v hre. Výsledky ukázali však viac aj to ako to na ploche vyzeralo.

FBC Grasshoppers AC UNIZA – VŠK FTVŠ UK Hurikán Bratislava 4:3 (2:0, 0:2, 2:1)

Stav série 2:1

Domáce kobylky začali zápa náporom, z čoho pramenil prvým gól Pazderku. Následne sa hra vyrovnala, akcie sa striedali na oboch stranách hore dole. Domáce kobylky zvýšili svoj náskok po krásnej spolupráci dvojice Novák – Veneny. Hurikán po inkasovam góle zapol na plné obrátky. Početná výhoda mala byť pre Hurikán výhoda, ale zdalo sa, že sa skôr bojí dať gól. Kobylky v nevýhode o jedného muža boli nebezpečnejšie. Záverečný tlak Hurikánu v prvej tretine už domáci ustáli umnou taktickou hrou a na prestávku odchádzali spokojným vedením. V druhej časti hry sa strelecky prebudil Hurikán. Vďaka gólom Semana a Martináka sa vysokoškoláci dotiahli na domáce kobylky. Kobylky mali hneď niekoľko šancí na skórovanie, ale gól nepadol domácim za chrbát Kalčoka, ktorý bol v bráne oporou. Vstup do záverečnej časti zápasu mali lepší domáci hráči. Dva góly menili všetko. Hurikán si uvedomoval čo znamená prehra. Stúpajúci výkon vysokoškolákov z Bratislavy gradoval. Kontaktný gól priniesol na ploche peklo. Kobylky veľkému tlaku Hurikánu odolali.

Kobylky už po druhý raz ustáli Hurikán a po druhýkrát idú v sérii do vedenia. Po dnešnom víťazstve na domácom ihrisku na Rosinskej sa séria sťahuje do Púchova. V sTC aréne bude mať Hurikán možnosť reparátu. Prípadná prehra znamená stop Hurikánu v ceste do finále a kobylky sa postarajú o ďalšie prekvapenie. Zápas je na programe o 11:00 hod. v Púchove, alebo ho môžete sledovať On Line Tu.

Góly: 1. Pazderka, 15. Veneny (Novák), 41. Veneny (Hrín), 55. Galovič (Novák) – 32. Seman (Purc), 38. Martinák, 57. Máder (Vlášek)

FbO Florko Košice – ŠK 1.FBC Trenčín 7:6 (3:4, 3:1, 1:1)

Stav série 1:2

V metropole východu sa stretli domáce Florko s hosťujúcim Trenčínom. Hostia pricestovali do Košíc s cieľom rozhodnúť série. Domáce Florko však bolo iného názoru a nakoniec sa pravda ukázala.

Do zápasu mali vstup hráči vynikajúci. Tri góly a pohodlné vedenie sa zdalo byť bezpečné. V zápase s Trenčínom aj taký náskok nie je náskok. Prišli vylúčenia na domácej strane a stav sa menil. Trenčania dokázali trestať v päťminútovej presilovke. Do prestávky sa podarilo z aktivity Trenčanom vyťažiť vedúci gól. V strednej časti hry to padalo domácemu Florku. Trenčania trestaný vylúčeniami sa nevedeli dostať do tempa. To Košice využili dokonale na zvrat v zápase. Záverečná tretina bola o pevných nervoch. Dobýjanie obrán sa podarilo Trenčanom zlomiť vyrovnávajúcim gólom. Záverečných desať minút zápasu bolo ako na hojdačke. “Kto dá gól vyhrá“ vyzeralo to tak. Predpoveď sa naplnila. Florko minútu pred koncom strelilo dôležitý gól. Trenčania reagovali oddychovým časom. Tlak hostí nepriniesol vyrovnanie.

Florko zvládlo prvú domácu odvetu a vynútilo si štvrtý zápas. Trenčania majú ešte jeden match ball, ktorý môžu využiť. Séria týchto dvoch aktérov je vyrovnaná a napínavá až do záverečného hvizdu. O vyrovnanosti svedčí aj to, že ani jeden tím nevyhral o viac ako jeden gól. Štvrtý zápas je na programe o 17:00 hod. vo Florko Aréne. On Line prenos môžete sledovať Tu.

Góly: 3. Dugas, 4. Vašíček (Konečný Jakub), 7. Katlovský, 25. Zemen, 27. Petróci (Zemen), 39. Segľa (Vrábeľ), 59. Dugas – 7. Pavol Heleš (Straka), 16. Pavol Heleš (Heleš Pe.), 17. Kiačik (Klapita), 19. Ondrášik (Bulko), 34. Zeliezka (Ondrášik), 52. Ondrášik