„Kobylky“ vylepšili obhajobu titulu

23.02.2015 15:57:05
Mnohí by mohli namietať, že sa najvyššia súťaž juniorov – Extraliga, skončila príliš skoro, no faktom je, že po včerajšku je definitívne rozhodnuté. Majstrom Slovenska sa stali chlapci FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina, ktorí obhájili minuloročný titul.

V posledných dvoch zápasoch už tréneri Tomáš Hrnčiar a Martin Veneny mali náročnú úlohu motivovať istých víťazov ligy. „Chlapcom sme vysvetlili, že je o čo hrať. V minulej sezóne sme získali titul s jednou prehrou v súťaži, v tomto roku bez jedinej prehry, aj to bol motivačný prvok týchto zápasov. Nebolo to ľahké ale podarilo sa,“ zhodnotil jeden z dvojice trénerov Žiliny Tomáš Hrnčiar a dodal: „Som veľmi rád, že sa nám podarilo súťaž vyhrať, no hlavne obhájiť, čo býva zvyčajne náročnejšie.“ Grasshoppers vyhral v sobotu v Košiciach nad ATU 9:6 a včera si vymenili chlapci domáce prostredie s Prešovom, ktorý doma zdolali 14:6. „Mali sme v súťaži najmladšie družstvo. Pravidelne za nás nastupovali len šiesti juniori, ostatní boli dorastenci, ktorí nemôžu hrať mužskú Extraligu. Štyroch skúsených juniorov s brankárom sme používali aj u mužov. Za B-tím v prvej lige nastupovali hráči, ktorí nemali výkonnosť pre najvyššiu súťaž,“ prezradil Hrnčiar.

 

Po juniorke je na rade najvyššia súťaž mužov. Čo tak zvelebiť vicemajstrovskú pozíciu na majstrovskú? „Čo sa týka zisku titulu v mužskej Salming Extralige, to je ešte veľmi ďaleko. Všetkých osem tímov je vyrovnaných. My budeme v pozícií vyberajúceho si tímu a verte mi, bude to náročná voľba, na ktorú by sme neradi doplatili.“ Nedalo nám nespýtať sa úspešného kouča Kobyliek, ktorý je mimochodom na treťom mieste v priebežnom poradí ankety „Tréner roka 2015“, či klub po úspechoch juniorov a mužov neplánuje založiť ženský tím.. „Máme v klube dievčatá. Zároveň aj negatívne skúsenosti so ženským družstvom. Ak raz otvoríme kategóriu dievčat, tak to nebude systémom zhora dolu, čiže nezačneme ženským tímom ale mladými dievčatami. Ak budú mať slečny záujem a budú sa pravidelne zúčastňovať mládežníckych súťaží v regióne, nebránime sa takémuto fungovaniu. Nechcem však už zažívať situácie, keď musíte doslova zháňať a prosiť dievčatá aby vycestovali odohrať ligový zápas.“

 

Držiteľmi zvyšných dvoch medailí sú oproti minulej sezóne nové družstvá. Striebornú medailu si vybojovali hráči ATU Košice pred tretím ŠK 1. FBC Trenčín, ktorý si vylepšil pozíciu z minulého roku o jedno miesto. Vo vzájomnom súboji zdolali Košičania Trenčín doma 7:5 a keďže pri rovnosti bodov rozhodovali vzájomné zápasy a v nich boli o jeden gól lepší Východniari, tešili sa zo striebra.

 

Bratislavský Sniper podľahol doma Záhorskej Bystrici vysoko 3:17. Tsunami tak obsadilo nepopulárne štvrté miesto. Snipers je piaty a šiesta priečka patrí Prešovu.

 

V skupine o záchranu prakticky už o nič nešlo. Bez straty bodu vyhrali skupinu chlapci zo Spišskej Novej Vsi, ktorí svoje prvenstvo potvrdili aj víkendovými výhrami 15:6 v Púchove a 6:3 v Nitre. Práve Púchov sa trochu postaral o rozruch lebo včera vyhrali chlapci z Považia nad Florkom 6:5. V bratislavskom derby nezvládli svoj domáci zápas hráči Florpéda a prehrali zahanbujúco 3:10.

späť