Koczka: „Cieľ je jasný, chceme uspieť už v prvom zápase!“

12.04.2019 14:22:53
Barážová séria o postup do extraligy mužov má za sebou úvodné dva zápasy. Extraligoví Spišiaci doma nedali šancu finalistovi prvej ligy Detve a tak vedú 2:0 na zápasy. Séria sa ale sťahuje na horúcu pôdu do Detvy...

Už prvé víťazstvo Spišiakov v pomere 9:3 naznačilo, že Východniari sa nechcú vzdať extraligy a tuho zabojujú o udržanie sa v nej. Odveta dopadla pre nich rovnako dobre, pretože na druhý deň zvíťazili nad Detvou 7:1 a vytvorili si tak dobrý základ pre mečbal, ktorý chcú zrealizovať na Podpoľaní. „Cieľ je jasný, chceme uspieť už v prvom zápase. Náš tréningový týždeň sa niesol hlavne v regenerácii, aby sme boli schopní hneď zajtra vydať zo seba maximum. Určite si uvedomujeme silu Detvy a ich domáceho prostredia, no verím, že poctivou hrou ich dokážeme poraziť. Myslím si, že zajtra o výsledku rozhodne najmä psychická odolnosť jedného z mužstiev,“ povedal kapitán Spišskej Novej Vsi Libor Koczka.

 

Hráči Detvy sa ale nevzdávajú. „Určite ideme ešte zabojovať. Každý zápas môže byť pre nás posledný v sezóne, takže dáme do toho posledné sily, ktoré nám ostávajú a skúsime zvíťaziť,“ povedal kapitán Detvy Martin Chamula.

 

Program barážových zápasov extraligy mužov:

 

3. zápas – sobota 13. 4. 2019:

 

18.00 hod – DTF team Detva Joxers – FbC Young Arrows Spišská Nová Ves (MŠH, Štúrová, Detva)

 

4. zápas – nedeľa 14. 4. 2019:

 

16.30 hod – DTF team Detva Joxers – FbC Young Arrows Spišská Nová Ves (MŠH, Štúrová, Detva)

 

ZDROJ FOTO: facebook FbC Young Arrows Spišská Nová Ves

späť