Koczka: „Ďakujeme za šancu Púchovu a nášmu predsedovi Petrovi Mišendovi!“

22.04.2020 11:07:28
Ešte pred necelým mesiacom platilo, že z extraligy mužov zostupuje do prvej ligy družstvo Spišskej Novej Vsi, ktoré po základnej časti obsadilo poslednú dvanástu priečku tabuľky. Po krátkom čase sa však Spišiaci dohodli s predposledným klubom súťaže FBK Púchov, že od nich odkúpia licenciu, pretože Púchovčania už nemajú záujem pokračovať v najvyššej súťaži. Ako sa to všetko „upieklo“?

„Všetko sa to zbehlo veľmi rýchlo. Pán Peter Hinka nás oslovil s tým, že Púchov sa rozhodol nepokračovať v extralige. Bohužiaľ, situácia nám nedovoľovala uskutočniť schôdzu a tak všetko muselo prebehnúť cez telefonáty a internet. S predstaviteľmi klubu a hráčmi sme prediskutovali pre a proti a nakoniec sme sa túto šancu rozhodli využiť. Chcem poďakovať hlavne predsedovi klubu Petrovi Mišendovi, že to celé dokázal a dal nám šancu na opravu,“ povedal Libor Koczka, kapitán FbC Young Arrows Spišská Nová Ves.

 

Je otázkou, či bolo toto rozhodnutie správne, pretože pred necelým mesiacom zneli odhady kapitána Spišiakov, že klub bude potrebovať dve, či tri sezóny na znovuzrodenie. „Ja pevne verím, že hráči a všetci zodpovední si uvedomia, že takáto šanca na opravu už asi nikdy nepríde. Zástupca áčka už začal skautovať po nových hráčoch, problematické je momentálne trénovanie, takže hráči majú nastavený režim individuálnej prípravy.“

 

Mladíci však zo dňa na deň nezostárnu, či nenaberú skúsenosti a tak sa bude musieť niečo v práci členov klubu zmeniť. „Bude potrebná hlavne psychická príprava každého jedného hráča. S tým máme veľké problémy. Samozrejme potrebujeme zapracovať aj na efektivite a v neposlednom rade celé áčko nastaviť na staronovú výzvu v podobe túžby zachovania extraligy mužov pre Spišskú Novú Ves,“ uzavrel Koczka.

 

AUTOR: Miroslav HÝLEK

 

ZDROJ FOTO: FbC Young Arrows Spišská Nová Ves

späť