Koczka po nevydarenej sezóne nepokračuje v pozícii trénera Spišskej Novej Vsi

04.07.2019 06:19:09
Florbalistov Spišskej Novej Vsi nebude viesť v blížiacej sa sezóne 2019/2020 doterajší hrajúci tréner Libor Koczka. Po vlaňajšom ročníku, keď Young Arrows obsadili predposlednú 11. priečku a v slovenskej extralige sa udržali triumfom 3:0 na zápasy v barážovej sérii proti Detve, sa vzdal funkcie. Kto ho pri kormidle družstva nahradí ešte nie je známe.

„Po nevydarenej sezóne som si povedal, že treba zmenu aj na tomto poste a tím povediem iba do konca letnej prípravy. Voľba nového trénera nás ešte čaká no pevne verím, že sa rozhodneme správne,“ uviedol pre spravodajstvo Slovenského zväzu florbalu Libor Koczka.

 

„Uplynulá sezóna nám absolútne nevyšla, zlyhali sme v kľúčových zápasoch v boji o play-off a tak vyzeralo aj naše konečné postavenie v tabuľke. Jedenáste miesto si po úvodnom vydarenom ročníku, keď sme skončili na ôsmej priečke, nikto nepredstavoval. Myslím si, že najväčším nedostatkom bola ‚slabá partia‘, do tímu sme museli zapracovať množstvo mladých hráčov až z dorasteneckej súťaže a zo začiatku to bolo veľmi náročné. Na druhej strane, pozitívum vidím v tom, ako sa chopili šance, postupne sa zapracovali do kádra a stali sa z nich sebavedomí hráči. To sa ukázalo najmä v baráži, keď sme konečne hrali náš florbal a bavili sme sa hrou,“ zhodnotil.

 

V Spišskej Novej Vsi by v novom ročníku radi zabudli na nevydarenú predošlú sezónu a chcú preniknúť medzi elitné okteto tímov. „Náš hlavný cieľ je poučiť sa z uplynulej sezóny a bojovať o play-off, no práce máme ako na kostole. Po sezóne sme si dopriali chvíľu oddychu a ďalej sme pokračovali tréningami v posilňovni i hale. Letná príprava už prebieha, naplno sme začali 1. júla. Začíname vytrvalostnými behmi a postupne prejdeme cez rýchlostnú vytrvalosť až k rýchlostným cvičeniam. Florbalové hokejky určite z letnej prípravy vynecháme, nech sú chlapci na sezónu poriadne natešení,“ prezradil ešte stále hrajúci tréner Young Arrows.

 

V kádri by rád uvidel nové tváre, zatiaľ sú však posily v nedohľadne. „Kolektív opustí Michal Bajus, ktorý nastupuje na vysokú školu mimo SR a dvaja hráči sú ešte otázni pre zdravotné problémy. K tímu sa dosiaľ nepripojil žiadny nový hráč, postupne však zapracúvame do ‚áčka‘ dorastencov a juniorov. Pred sezónou chystáme ešte jeden nábor, no zatiaľ k tomu neprezradím viac,“ uzavrel Koczka.

 

AUTOR: Samuel PREKOP

späť