Kolo v znamení derby zápasov

24.10.2014 15:28:58
Siedme kolo mužskej Salming Extraligy sa odohrá v zamení derby súbojov. Stretávajú sa v ňom dvojičky, ktoré spoločne cestujú na svoje zápasy.

Už dnes o 19.00 hod sa pod hradom Matúša Čáka uskutoční mestské derby medzi domácim ŠK 1. FBC Trenčín a nováčikom M-šport Salming Team Trenčín. Zápas má aj iný náboj. Stretávajú sa aktuálne druhý tím s prvým. Salming je dokonca nováčikom súťaže. „Bude to náročný a vyrovnaný súboj. Verím, že sa nám podarí po niekoľkých rokoch FBC zdolať. Sme pripravení a nastúpime v plnej sile,“ prezradil hrajúci tréner hosťujúceho tímu Juraj Matejka. Chystá sa „plný dom“ a tak nás zaujímalo, kto bude mať viac fanúšikov. „Neviem, či ich budeme mať viac, no celkom určite budú hlučnejší,“ dodal s úsmevom kapitán Salmingu.

 

Domáci sú o jeden bod na druhom mieste za dnešným súperom a keď vyhrajú, ovládnu čelo tabuľky. „Na súpera sme sa pripravili a keď zahráme tak ako proti Hurikánu, či Stupave, myslím, že môžeme uspieť. Dôležité bude nepodľahnúť atmosfére ani emóciám a hrať to, čo sme si povedali,“ skonštatoval hráč ŠK 1. FBC Trenčín a slovenský reprezentant Marek Bulko. Na adresu atmosféry dodal: „Náš tím máva kvalitnú návštevnosť na všetkých domácich zápasoch. Dnes príde však oveľa viac fanúšikov, pretože sa stretávajú mestskí rivali, ktorí majú svoje športové haly dvesto metrov od seba. Chceme, aby na konci mali tí naši, väčší dôvod na úsmev.“

 

Dnes sa v rovnakom čase odohrá súboj medzi domácim FBC Mikuláš Prešov a FbC Predator Sabinov.

 

Zajtra to budú ďalšie dve mestské derby. V Bratislave privíta v hale na Bajkalskej ŠK Lido VŠK FTVŠ Hurikán. Na Východe, presnejšie v Košiciach to podľa nás bude vrieť viac. Domáce Florko vyzve tradičného rivala ATU. „Určite je to niečo iné ako bežný zápas, no keďže je ešte len siedme kolo pripravovali sme sa ako na každý iný duel. Nás skôr teší, že z víkendu zranený Tomáš Kopčák sa v stredu vrátil z bratislavskej nemocnice domov. Bude však maródovať takmer pol roka,“ povedal hrajúci tréner Lukáš Blaško.

 

Po minuloročnej neúspešnej semifinálovej sérií, v ktorej ATU ťahalo s Florkom za kratší koniec (prehrali na zápasy 1:3), sa „Technici“ na súpera chystajú. „Máme káder plný reprezentantov a chceme odčiniť neúspešnú sériu s Florkom z minulej sezóny,“ povedal hráč ATU Patrik Pelegrin. Na otázku vzájomného hecovania sa medzi súpermi nám Patrik prezradil: „Samozrejme, že sa medzi sebou doberáme, občas uzatvoríme nejakú tú stávku, no v konečnom dôsledku sa vzájomne poznáme už veľa rokov a mimo ihriska sme dobrí kamoši. Všetko sa správne naladí vždy až na zápase. Tento súboj je pre všetkých košických florbalistov viac ako klasický zápas o tri body. Je to súboj o florbalové Košice!“

 

Víkendový program mužskej SALMING Extraligy:

 

Piatok 24. 10. 2014 – 7. kolo:

19.00 – ŠK 1. FBC Trenčín – M-šport Salming Team Trenčín, (MŠH na Sihoti, Mládežnícka 1, Trenčín)

19.00 – FBC Mikuláš Prešov – FbC Predator Sabinov, (ŠH ZŠ Sibírska, Sibírska 42, Prešov)

 

Sobota 25. 10. 2014 – 7. kolo:

14.00 – ŠK Lido Prírodovedec – VŠK FTVŠ Hurikán Bratislava, (ŠH Elán, Bajkalská 7, Bratislava)

17.30 – FbO Florko Košice – ATU Košice, (ŠH, Alejova 2, Košice)

18.00 – TJ A-FbO Nižná – FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina, (MŠH Tvrdošín, Školská 837, Tvrdošín)

18.00 – ŠK Slávia SPU DFA Nitra – Tsunami Stupava, (MŠH, Dolnočermánska ul. 105 Nitra)

 

ZDROJ FOTO: www.atukosice.sk

späť