Kométa nepostúpila do finále

08.10.2016 12:01:13
Na podujatí EuroFloorball cup v nemeckom Weissenfelse dnes dievčatá Spišskej Novej Vsi prehrali v semifinále s nórskym Sveiva IB až po predĺžení 6:7 a obsadí tak konečné tretie miesto. Veľká škoda, lebo neboli ďaleko od postupu do finále.

Nemeckí organizátori sa rozhodli zmeniť pôvodne plánovaný čas začiatku zápasu a včera vo večerných hodinách presunuli náš zápas z pôvodných 14.45 hod na deviatu hodinu ráno. Domáci Weissenfels tak získal atraktívnejší čas na semifinálový súboj.

Skóre zápasu medzi Sveivou a Kométou otvorili Nórky a to v desiatej minúte zásluhou Ody Langaker. Paulína Hudáková však bola proti a do dvoch minút strelila dva góly a bolo 2:1 pre Spišiačky. Do šatní odchádzal slovenský vicemajster s náskokom jedného gólu.

Druhé dejstvo bolo na góly skúpe. Obe družstvá strelili po jednom a to v priebehu jednej minúty. Najprv vyrovnala Sveiva, keď autorkou presného zásahu bola Kristine Torp a svoj tretí gól v stretnutí zavesila Paulína Hudáková – 3:2.

V tretej tretine sa vlnili sieťky bránok až sedemkrát. K slovu sa opäť dostala spolupráca sestier Hudákových a tentoraz vsietila dva góly počas jednej minúty Kristína. Spišiačky sa tak dostali do vedenia 5:2. Do pár sekúnd znížila Anette Marie Berg a sériu troch inkasovaných gólov za krátky čas zavŕšili Nórky Julie Gidske a Oda Langker – 5:5. Ani to však Slovenky nezlomilo a po peknej odovzávke lopty za spoza súperovej brány opäť naklonila postupovú misku váh na našu stranu Paulína Hudáková svojim štvrtým gólom v súboji – 6:5. Hráčky Sveivy vedeli, že Kométa má neistú brankárku a tak skúšali streľbu. Hoci Spišiačky blokovali čo sa dalo napokon si jedna lopta našla cestu do brány od Kristine Torp.

Zápas sa dostal do predĺženia a v ňom boli šťastnejšie Nórky, ktoré rozhodli gólom Eriky Hellberg o svojom postupe do zajtrajšieho finále. Škoda, že strelecky zostali v zápase osamotené len sestry Hudákové, ktoré napokon strelili všetkých šesť gólov Kométy. Aj napriek tomu treba konštatovať, že slovenský vicemajster reprezentoval náš florbal na úrovni a chýbalo len veľmi málo k postupu do finále!

Kristína Hudáková (najlepšia hráčka zápasu FbK Kométa Spišská Nová Ves): „Pozitívom je, že sme sa dokázali presadiť v útoku, no po zbytočných chybách sme inkasovali. Aj napriek prehre v semifinále hodnotím naše vystúpenie na EuroFloorbal Cupe pozitívne.“

Sveiva IB (NOR) – FbK Kométa Spišská Nová Ves (SVK) 7:6 pp (1:2, 1:1, 4:3)

Góly: Tauchlitzová 2, Leonhardtová, Baumgartenová, Patzeltová – P. Hudáková 4, K. Hudáková 2.

Vylúčenia: 0:0, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0.