Komínek vyčnieva produktivitou i vekom, chce s Prešovom do play-off

29.12.2019 17:33:10
Štyria z piatich florbalistov, ktorí momentálne kraľujú individuálnym štatistikám našej najvyššej súťaže mužov pôsobia v tíme lídra tabuľky 1. FBC Trenčín (Kvasnica, Masár, Virga, Pelczarski). V prvej desiatke má dvoch zástupcov šiesta Nižná (Reguly, Medžo) a po jednom tretí ŠK Lido (Gálet), štvrtý ATU Košice (Kerekeš) a siedmy tím poradia AS Trenčín (Matejka). Tretie miesto v produktivite patrí Janovi Komínkovi z Mikuláša Prešov, ktorý je extraligovej v tabuľke až na desiatej priečke.

Český florbalista s minulosťou v reprezentácii SR je jasným lídrom prešovského tímu, dlhodobo patrí aj k najlepším hráčom v našej elitnej súťaži. „Veľa trénujem a snažím sa byť čo najlepší hráč. Okrem toho mám výborných spoluhráčov vo formácii. Bez nich by som toľko bodov nikdy nezískal, ani by som nestrelil toľko gólov,“ pochvaľuje si Komínek. V doterajšom priebehu ročníka nazbieral dosiaľ 44 bodov za 29 gólov a 15 asistencií.

 

Prešovčania strelili dosiaľ dovedna 85 gólov a to znamená, že Komínek mal prsty vo viac ako polovici presných zásahov svojho tímu. Druhý najproduktívnejší Prešovčan Alexander Bory získal 26 bodov (17+9) „Teším sa, že mám na konte toľko gólov i asistencií, ale radšej by som bol, keby sme ako tím mali viac bodov v tabuľke a pohybovali sa v pokojných vodách zaisťujúcich postup do play-off,“ povedal 31-ročný útočník.

 

Pri pohľade na štatistiky extraligy vyčnieva okrem klubovej príslušnosti aj práve jeho vek, v TOP 10 je druhý najstarší. O takmer šesť rokov viac má kapitán Juraj Matejka, ktorý je v produktivite na deviatej priečke. Ostatní hráči, ktorí momentálne vládnu individuálnemu hodnoteniu, sa narodili až po roku 1990. Traja zo štyroch spomenutých florbalistov z 1. FBC Trenčín dokonca nezažili uplynulé storočie. „Florbal je stále amatérsky šport a v tridsiatke už veľa hráčov končí kariéru. Ja a zopár ďalších chlapcov ešte stále hráme a uvidíme, dokedy nám to vydrží. Je pozitívne, že sa aj mladým hráčom tak darí a verím, že zo toho bude plynúť vyššia kvalita celej súťaže a celkovo florbal sa posunie na vyššiu úroveň,“ uviedol Komínek.

 

Tvrdí, že v Prešove našiel druhý domov a je tam, napriek nie optimálnemu postaveniu v tabuľke, šťastný. „Počas rokov, ktoré pôsobím v Prešove som už dostal veľa ponúk na prestup, nie len v rámci Slovenska. V Prešove som však momentálne spokojný, ale v športe to chodí tak, že možno už o týždeň budem hrať niekde inde, ale možno zotrvám v Prešove ďalších desať rokov. To ukáže až čas.“

 

Mikuláš Prešov stráca na ôsmu priečku znamenajúcu postup do play-off po trinástich kolách tri body. „Mali sme zopár zápasov, kde sme mohli získať nejaké body navyše, keď sme prehrali o gól či dva. Ešte je pred nami dostatok stretnutí a verím, že ešte nejaké body získame a pobijeme sa o play-off. Je to náš cieľ a verím, že sa nám podarí ho splniť,“ uzavrel Komínek, ktorý reprezentoval Slovensko na majstrovstvách sveta v roku 2014 a v šiestich zápasoch nazbieral 9 bodov (6+3). Dosiaľ naposledy si obliekol náš národný dres o dva roky neskôr.

 

AUTOR: Samuel PREKOP
FOTO: Miroslav HÝLEK

späť