Konečný: „Body nemáme preto, lebo nepremieňame vyložené šance.“

28.11.2019 17:30:12
Trochu nečakaným lídrom prvej ligy žien je nováčik súťaže, ktorým je Snipers Bratislava. Dievčatá z hlavného mesta čaká počas najbližšieho víkendu jediný a to derby súboj proti béčku Hurikánu. Do čela tabuľky sa však majú šancu dostať bývalé extraligistky z Prešova, ktoré majú odohratý o jeden zápas menej. Prešovčanky hostia doma Banskú Bystricu a Rimavskú Sobotu. Posledné Košice by konečne chceli bodovať a či sa im to podarí doma s rovnakými súperkami akých má Prešov, ukážu až samotné duely.

Družstvo Banskej Bystrice prišlo po administratívnych zlyhaniach o dôležité tri body s Hurikánom a tak sa dievčatá pobijú o ďalšie v súbojoch proti Prešovu, no hlavne Košiciam. „Z našej strany sa herne nebude nič meniť. S mojím mladým družstvom bojujeme s každým súperom, či je na vrchu, alebo na konci tabuľky. Prešov bude florbalový a na zápas sa osobne veľmi teším, aj keď sme s nimi hrali štyri zápasy v extralige v rokoch 2015 až 2017. Všetky sme prehrali a máme negatívne skóre 12:43, no teraz to bude iné a pokúsime sa vzájomnú štatistiku zlepšiť. Košice poznáme z posledných sezón, a viem, čo nás čaká. Ak podáme zodpovedný kolektívny výkon s úspešnou koncovkou, mali by sme s Košicami získať body,“ povedal tréner Banskej bystrice Zdenko Babík.

 

Práve Cassovia Košice je doposiaľ jediným tímom súťaže, ktorý nezískal ani jeden bod, čo ich odsúva na poslednú priečku tabuľky. Východniarky sa chcú doma pobiť o prvé body proti Rimavskej Sobote a Banskej Bystrici. „Skutočnosti, že sme doposiaľ bez bodu na poslednom mieste tabuľky pripisujem veľkému množstvu nepremenených šancí. Samozrejme v niektorých zápasoch bol súper jednoznačne lepší, ale pri väčšom množstve gólov je to vždy otvorené. Herne to nie je zle, naopak v posledných troch zápasoch hrali dievčatá s rozumom a pekne kombinovali. Zrádza nás však spomínaná koncovka. Obzvlášť v stretnutiach, kde je to o gól, či dva presne tieto zásahy chýbajú, aby sa súboj zlomil na našu stranu. Ja by som chcel, aby počas nasledujúceho víkendu dievčatá hrali kombinačne, tímovo a s potrebným nasadením. Presne to, čo ich zdobilo posledné zápasy. Na ten florbal sa naozaj dalo pozerať. Samozrejme, pokúsime sa zabojovať o body. Máme síce niekoľko zranení, ale verím, že moje zverenkyne odovzdajú minimálne sto percent,“ povedal tréner košického družstva Jakub Konečný.

 

Stredoslovenské derby sa odohrá na Orave v Mútnom kam zavítajú dievčatá z Čadce. Mútne má o tri body viac než Čadca a tak bude zaujímavé sledovať, či sa dievčatá z Čadce na Mútne dotiahnu, alebo sa prehĺbi medzi nimi bodový rozdiel.

 

Program zápasov prvej ligy žien:

 

9. kolo – sobota 30. 11. 2019:

 

15.00 hod – FBC A4ka Mikuláš Prešov – FBK BCF Dukla Banská Bystrica (ŠH ZŠ Sibírska, Prešov)

15.00 hod – Cassovia Velesis Košice – FBC Slovan Rimavská Sobota (Multihala, Alejova, Košice)

16.45 hod – VŠK PdF UK Hurikán Bratislava „B“ – Snipers Bratislava (ŠH FTVŠ UK, Nábr. L. Svobodu, Bratislava)

 

10. kolo – nedeľa 1. 12. 2019:

 

11.30 hod – TJ FBK Hornets Mútne – JSC Wild Girls Čadca (ŠH pri ZŠ, Mútne)

15.00 hod – Cassovia Velesis Košice – FBK BCF Dukla Banská Bystrica (Multihala, Alejova, Košice)

15.00 hod – FBC A4ka Mikuláš Prešov – FBC Slovan Rimavská Sobota (ŠH ZŠ Sibírska, Prešov)

späť