Koniec florbalovej Dukly Banská Bystrica!

30.06.2020 06:42:35
V predchádzajúcej sezóne si družstvo FBK BCF Dukla Banská Bystrica vybojovalo v extralige juniorov pekné šieste miesto. Pred novou sezónou však zaujal fakt, že tento tím, ale aj všetky vekové kategórie na chlapčenskej úrovni končia. Bystrica sťahuje svoju dievčenskú zložku do Slovenskej Ľupče.

Bystričania tak minulou sezónou zakončili krátku dvojročnú históriu v extralige a tú prehrou 1:3 na zápasy vo štvrťfinálovej sérii proti Grasshoppersu Žilina. „V prvom rade musím spresniť, že na lavičku Banskej Bystrice som nastúpil niekedy v druhej polovici sezóny, tým pádom ju môžem hodnotiť až od tohto momentu. Za mňa s odstupom času musím minulý ročník označiť za neúspešný, nakoľko potenciál chalanov bol určite skončiť v prvej štvorke súťaže. Na druhej strane, keď sa pozriem na to, že sme mali jeden a pol mesačný tréningový výpadok na prelome nového roka a niektorí chalani dochádzali len na zápasy, keďže neboli z blízkeho okolia, tak to mohlo skončiť aj horšie... Samostatnou kapitolou bolo play-off, tam sme do toho dali naozaj všetko a hlavne v domácom prostredí to boli vynikajúce zápasy. Viacerí chalani tam podali výkony na hranici svojich aktuálnych možností, nanešťastie sme nedokázali rozhodnúť v hracej dobe a nájazdy sú vždy lotériou,“ zhodnotil tréner Dukly Banská Bystrica Krištof Štipák.

 

Prvé tri miesta v produktivite súťaže obsadili práve Bystričania Lukáš Nôta, Dominik Hutka a Richard Míšek. „Povedal by som, že sa stretli traja výborne sa dopĺňajúci hráči, strelec, tvorca hry a power-forward, kde za mňa, Dominik Hutka vyčnieval na pozícii centra v rámci celej súťaže. Paradoxom na tom celom je fakt, že tí chalani spolu netrénovali a stretávali sa len na zápasoch,“ uzavrel predchádzajúcu sezónu Štipák.

 

Nový ligový ročník sa blíži a nás zaujalo vyjadrenie predsedu klubu FBK BCF Dukla Banská Bystrica Zdenka Babíka: „V prvom rade zakladáme v Slovenskej Ľupči nový klub, ktorý sa bude už venovať výlučne dievčenským kategóriám. Naše ambície sa budú smerovať týmto smerom. V prvej lige žien sa budeme snažiť vybojovať čo najlepšie umiestnenie a dostať sa teda do play-off v novom formáte ligy. Prihlasovať budeme ešte v regióne stred kategóriu dorasteniek a s nimi chceme vylepšiť druhé miesto z minulého roku a získať medailu na Majstrovstvách Slovenska. Podľa podmienok v regióne možno prihlásime aj mladšiu prípravku dievčat. Čo sa týka extraligy juniorov, do súťaže sa neprihlásime a v prípade záujmu iného klubu, môžeme posunúť licenciu tejto súťaže. Je to škoda, máme veľa talentovaných hráčov, ktorí si zaslúžia pozvánku do juniorskej reprezentácie. Hráči môžu prestúpiť, podľa ich uváženia kam chcú. V kategórií dievčat pokračujeme najmä na výchove nových hráčok v Základnej škole S. Cambela v Slovenskej Ľupči, kde sa florbal stáva populárnym športom pre dievčatá. Ideme písať novú kapitolu v malej malebnej obci. Po desiatich rokoch v prvej lige žien a účasťou v extralige žien odchádzame z Banskej Bystrice. V Slovenskej Ľupči, kde už aj osobne bývam, máme výborné podmienky, hlavne priestorové ale aj vzťahové. Našu prácu s mládežou si tu veľmi vážia a verím, že časom tu povznesieme florbal na vysokú úroveň.“

 

AUTOR a FOTO: Miroslav HÝLEK

späť