Korona mu dočasne zahatala cestu na debut v reprezentácii mužov

24.04.2020 10:56:04
V českom Lipníku nad Bečvou malo od dnešného dňa do nedele prebehnúť sústredenie slovenskej reprezentácie mužov. Akcia bola pre známe príčiny zrušená, no medzi 29 pozvanými hráčmi bol aj debutant, čochvíľa sedemnásť ročný hráč bratislavského Snipers Peter Steller.

„Po tom, čo mi prišla pozvánka, som ostal prekvapený a zároveň aj príjemne potešený. Takúto správu hráč nedostane každý deň,“ začal rozprávať svoje pocity talentovaný strelec Peter Steller, ktorého môže mrzieť, že bolo sústredenie, na ktorom mal mať svoju premiéru, zrušené: „Takáto situácia určite zamrzí ale nedá sa nič robiť. Treba len dúfať, že sa to čoskoro skončí a všetci sa budeme môcť naplno venovať tomu, čo nás baví.“

 

Peter vyrastal v bratislavskom klube FbO Florpédo, neskôr prestúpil do Tsunami Záhorská Bystrica a aby toho nebolo málo, stihol sa presunúť do Snipers Bratislava. „Z Florpéda som po ôsmich rokoch prestúpil do Tsunami z dôvodu, že staršie vekové kategórie klubu sa pomaly rozpadali. Tsunami je dobrý klub ale nebolo to z môjho pohľadu ono. Tiež som začal chodiť na Strednú zdravotnú školu a aby som nemusel zbytočne cestovať na tréningy, pretože športovú halu mám teraz na 10 minút od školy, lokalita bola jedným z hlavných dôvodov na prestup do Snipers. Taktiež v tomto klube hrali hráči ako Jakub Madunický, či Mathias Machotka, s ktorými sme sa veľmi dobre poznali už z Florpéda a boli mi blízki a hlavne vďaka nim som sa rýchlo začlenil do kolektívu, za čo im veľmi pekne ďakujem,“ prezradil priam rodený strelec.


Stal sa najlepším strelcom a najproduktívnejším hráčom klubu v extralige juniorov a v budúcnosti je dosť pravdepodobné, že o ňom budeme čoraz častejšie počuť. „Tento „úspech“ beriem ako odmenu za odmakanú robotu počas celej sezóny. Aj keď vždy to môže byť ešte lepšie. Tiež by som chcel podotknúť, že je to zásluha celej našej päťky a hlavne mojej florbalovej dvojičky Jakuba Kordíka, bez ktorého by som určite polovicu gólov nedal,“ dopĺňa Steller.

 

Zaujímavosťou je, že napriek tomu, že bol Peter pozvaný do reprezentácie mužov, za mužský tím Snipers sa počas sezóny v extralige neobjavil. Vyskúšal si však jeden štart za béčko v bratislavskej lige. „Samotná pozvánka bola pre mňa prekvapením, nakoľko s mužským florbalom nemám skoro žiadne skúsenosti, ale dôvera trénerov ma určite potešila a keď budem mať príležitosť tak sa budem na ihrisku snažiť zapadnúť a hrať čo najlepší florbal.“

 

AUTOR: Miroslav HÝLEK

 

ZDROJ FOTO: Snipers Bratislava

späť