Košičania doviezli z Prahy striebro aj bronz!

11.01.2018 10:16:43
Uplynulý víkend sa v Prahe konal druhý ročník medzinárodného florbalového turnaja Prague Floorball Cup 2018. Zo Slovenska sa zúčastnili družstvá zo šiestich klubov resp. výberov vo viacerých vekových kategóriach. Strieborné medaily si domov priviezli juniori z košického výberu Maskantje a bronz získali staršie žiačky Žltého Snehu Košice.

Na mládežníckom turnaji sa zúčastnilo aj Florko Košice v kategóriách B03 a B06 (chlapci narodení do roku 2003 resp. 2006). Zverenci Pavla Blaška a Martina Kopejtka v ťažkej konkurencii síce nedosiahli na stupne víťazov, ale prišli domov s cennými skúsenosťami zo zápasov s českými súpermi, kde je florbal na celkovo vyššej úrovni. „Ciele sme mali vyššie, keďže sme na turnaj išli s plnou silou ale aj deviate miesto nás teší a teraz sa začneme sústrediť na zápasy v domácej súťaži a potom na letné Prague Games," bilancuje hráč Florka v kategórii B03 Matej Vyšňan.

 

Turnajové družstvo Maskantje Juniors vždy patrilo medzi favoritov. „Na podujatie sme cestovali v oklieštenej zostave a podarilo sa nám poskladať dve päťky. Takže ak by nám niekto povedal pred turnajom, že sa prebojujeme až do finále, tak by som sa nad tým len pousmial," hodnotí manažér a hráč Maskantje Roman Kozej. Prevažne košický celok podľahol vo finále pražskému Bohemiansu v pomere 2:9 a vybojoval si tak strieborné medaily.

 

Prekvapením turnaja bolo družstvo starších žiačok Žltého Snehu Košice. Florbalistky z Košíc boli v konkurencii piatich družstiev z Česka po základnej skupine na prekvapivom druhom mieste. Za dve víťazstvá, jednu remízu a prehru s Bohemiansom postupovali z výhodného miesta do semifinále, ktoré lepšie zvládlo družstvo FBC Dragons Pink z Kyjova. Košické dievčatá tak získali bronzové medaily. Kapitánka „snežienok" Kataría Talpášová to však vníma pozitívne: „Videli sme množstvo zápasov nielen rovesníčok ale aj iných kategórii a vybojovali sme prvé klubové víťazstvo u žien."

 

Mládežnícke turnaje samozrejme nie sú len o športových výkonoch. „V Prahe ako každý rok, si nenecháme ujsť jej krásy a históriu. Hlavne najvýznamnejšie pamiatky ako sú Karlov most, Orloj a najmä Pražský hrad," hovorí Matej Vyšňan z košického Florka. Pražské podujatia sa vyznačujú aj dobrou organizáciou. „Turnaj sa hral vo veľmi kvalitných halách aké na Slovensku môžeme len ťažko hľadať. Všetko bolo veľmi kvalitne zorganizované, určite sa znova zúčastníme" uzatvára reprezentant Roman Kozej.

 

V kategórii B05 chlapcov sa na turnaji predstavili aj dve družstvá bratislavského Snipers. Chlapci z tímu Black prehrali v semifinále s pražským Bohemiansom 1:2 a družstvo Orange v osemfinále s Kanonýrmi Kladno 1:8. Bratislavčania postavili tím aj v kategórii B07, ktorý prehralo vo štvrťfinále s Mohelnicami 2:3.

 

AUTOR: Miloslav SLÁVIK, doplnila redakcia

späť