Košice odvrátili mečbal a sťahujú sa do Stupavy!

07.04.2019 16:24:46
Semifinále ako sa patrí! Aj tak by sa dala charakterizovať séria medzi košickým ATU a Tsunami Záhorskou Bystricou. Po štyroch zápasoch je po dnešku stav nerozhodný 2:2, pretože ATU po včerajšej prehre dnes odvetu zvládlo a zdolalo Tsunami 5:3.

Zatiaľ čo včera v úvodnej časti gól nepadol, dnes boli šťastnejší v koncovke hráči majstrovského Tsunami. Skóre otvoril na konci štrnástej minúty Maroš Kovaľ a o štyri minúty neskôr zvyšoval Michal Šteinhübel na 0:2 pre hostí.

Športová hala na Ostrovského po prvý raz zaburácala gól až v polovici súboja. Presnú mušku mal Tomáš Turcsányi. O päť minút neskôr vyrovnal domáci Richard Dluhoš a začínalo sa od začiatku...

Tretia časť priniesla najviac gólov ale aj rozhodnutie. Po ôsmich minútach zaznamenal dokonalý obrat ATU Kamil Navrátil, ktorý poslal po prvý raz svoje družstvo do vedenia. Ostatné sa udialo až v samom závere. Hostia odvolali brankára, čo využil Turcsányi a zvýšil na 4:2 pre ATU. Hostia sa však nepoddali a Oliver Kubaský vykresal iskru nádeje pre Tsunami pol minúty pred koncom. V hre bez brankára však Tsunami opäť neuspelo a päť sekúnd pred koncom inkasovalo rozhodujúci piaty gól z hokejky Kamila Navrátila. Stav série je teda nerozhodný 2:2 a o finalistovi sa rozhodne v stredu večer v Stupave.

Tréner Ján Purc (Tsunami Záhorská Bystrica): „Ako každý náš vzájomný súboj bol celý zápas o bojovnosti a dnes si víťazstvo vybojovalo košické ATU. Zajtra majú chlapci voľno a v utorok máme tréning pred posledným zápasom série. Povieme si na ňom, čo ešte môžeme zlepšiť ale všetko je ešte otvorené.“

Tréner Róbert Bučko (FaBK ATU Košice): „V úvode sme síce prehrávali 0:2, no boli to čisto naše individuálne chyby, ktoré súper potrestal. V zápase boli opäť rozhodujúce výkony brankárov. Čaká nás dlhá cesta do Stupavy a my sa hlavne potrebujeme zregenerovať, čiže tu už o nejakých tréningoch niet reč.“

FaBK ATU Košice – Tsunami Z. Bystrica 5:3 (0:2, 2:0, 3:1), stav série: 2:2