Košické ATU dorasteneckým majstrom Slovenska

04.06.2018 11:28:33
V Malackách včera vyvrcholili Majstrovstvá Slovenska v kategórii dorastencov. Z celkového počtu ôsmich družstiev sa do finále prebojovalo košické ATU a bratislavský Snipers. Východniari boli úspešnejší a vo finále zvíťazili 4:3 po samostatných nájazdoch a stali sa majstrami Slovenska v sezóne 2017/2018. Tretie miesto získalo FK Florko Košice.

Na Záhorí sa boje o dorastenecký titul majstra rozbehli už v piatok. Opraty vo svojich skupinách pevne uchopili obaja neskorší finalisti. Snipers sa neskôr v semifinále potrápil s 1. FBC Florbal Trenčín, ktorý zdolali 4:3 až v samostatných nájazdoch. Košické ATU si v derby poradili s mestským rivalom Florkom 9:5. Florko malo v súboji o tretie miesto proti Trenčínu slabší úvod a hneď na začiatku prehrávalo 0:3. Neskôr sa však Východniari spamätali a zápas otočili do konečnej podoby 6:4.

 

Vo finále sa čakalo na úvodný gól viac než polovicu zápasu. Skóre otvorili Bratislavčania, ktorí však po šiestich sekundách vzápätí inkasovali. Súboj bol vyrovnaný z pohľadu skóre, no Košičania boli aktívnejší a držali loptu na svojich hokejkách. O majstrovi sa po bezgólovom predĺžení napokon rozhodlo až v samostatných nájazdoch. Ten posledný premenil Košičan David Ujhelyi a ATU sa tešilo z konečného víťazstva 4:3, zároveň však aj zo zisku titulu. „Našu účasť na Majstrovstvách Slovenska hodnotím pozitívne, pretože celým turnajom sme prešli prakticky bez zaváhania. Až vo finále sme rozhodli o zisku dorasteneckého titulu v samostatných nájazdoch proti bratislavskému Snipers, no očakávali sme, že sa s týmto súperom pravdepodobne stretneme vo finále, čo sa potvrdilo. Chlapci sa však zaslúžene tešia z majstrovského titulu,“ zhodnotil tréner FaBK ATU Košice Eduard Tóth. Košické ATU žne medzi staršou mládežou takmer samé úspechy. Starší žiaci a juniori sú vicemajstri Slovenska, dorastenci majstrami. „Je to správna cesta, ktorou sme sa pred časom v klube vybrali. Venujeme sa predovšetkým mládeži, čo sa postupne odzrkadľuje aj na dosiahnutých výsledkoch. Verím, že v klube máme postarané o lepšiu budúcnosť až po mužskú kategóriu,“ dodal Tóth. Na otázku, či sa chystajú v ATU venovať aj dievčenskej kategóriám kouč dorastencov odpovedal: „To zatiaľ neprichádza do úvahy. Nemáme takúto ambíciu, no nechcem nič predbiehať, možno niekedy v budúcnosti.“

 

Konečné poradie kategórie dorastencov v roku 2018:

 

FaBK ATU Košice

Snipers Bratislava

FK Florko Košice

1. FBC Florbal Trenčín

TJ A – FbO Nižná

FBC Grasshoppers AC Uniza pri CVČ Žilina

Tsunami Záhorská Bystrica

ŠK Victory Stars Nová Dubnica

späť