Košické ATU prvým finalistom Salming Extraligy!

29.03.2015 16:00:41
Vo štvrtom zápase semifinálovej série sa rozhodlo dnes v Košiciach, že do finále postúpilo domáce ATU, ktoré zdolalo Tsunami Stupava 8:4 a 3:1 na zápasy.

 

Stupavčania cestovali do Košíc s dvojzápasovým mankom, pretože doma sa im nepodarilo získať skalp Východniarov. Mali tak pred sebou náročnú situáciu. Ak chceli pomýšľať na postup do finále, potrebovali dvakrát zvíťaziť na pôde súpera. Včera sa im podaril prvý krok a po výhre 5:2 znížili stav série. Dnes však nezvládli záver zápasu a prehrali 4:8... „V sobotu rozhodla posledná tretina. Vedeli sme, že komu sa podarí streliť gól, bude mať veľkú výhodu a pravdepodobne dotiahne zápas do víťazného konca. Nám sa to podarilo a dali sme ešte o dva góly na viac a tešili sme sa z víťazstva. Dnes nám chýbal tréner Bluska a my sme sa zbytočne nechali vylučovať. Vyhrávali sme už 4:2, no keď hráte oslabení o dvoch hráčov, stojí to množstvo síl, navyše keď hráte len s desiatimi hráčmi. Súper vyrovnal a chytil sa, čo sme už my nedokázali zachytiť. Mrzia nás aj dva chybné verdikty rozhodcov, ktoré boli podľa nás trochu zbytočné, no ostatné vylúčenia boli zaslúžené,“ zhodnotil zápasy reprezentant a hráč Stupavy Martin Kubovič. V minulej sezóne obsadila Stupava šieste miesto. Teraz môže skončiť najhoršie štvrtá. Má však blízko k bronzu. Podmienkou je prehra a vypadnutie Prešova v semifinále so Žilinou. „Zápas budeme po ceste domov sledovať a držať palce Žiline. Radi by sme po náročnej sezóne získali zaslúžený bronz. Bola by veľká škoda obsadiť smolné štvrté miesto. Mali sme výbornú sezónu a odmenou by nám mohla byť bronzová medaila. Momentálne sme všetci sklamaní, no ja verím, že nám čoskoro v hlavách príde na um, čo sme dosiahli a že je to pokrok a úspech,“ dodal Kubovič.

 

V tábore Východniarov vládne pohoda a výborná atmosféra. Po minuloročnom štvrtom mieste majú chlapci z ATU istú medailu. Akého bude lesku sa dozvieme všetci neskôr. Včera však tréner Róbert Bučko po prehratom zápase svojich chlapcov nepochválil: „Veru chlapci si mysleli, že sa súper asi zdolá sám a tak to aj dopadlo... Dnes od základu úplne iný prístup. Začalo to kvalitnou rozcvičkou a skončilo zaslúženým víťazstvom. Držali sme vysoké tempo hry a Stupava o desiatich hráčoch dlho držala s nami krok. Záverečný desať minútový finiš nám vyšiel a strelili sme v ňom aj rozhodujúce góly. Na jednej strane skvelý pocit a veľká úľava, na strane druhej nás čaká ďalšia náročná práca.“ A koho by si želá Bučko za finálového súpera? „My si súpera nevyberáme. Máme predovšetkým svoj štýl hry a toho sa držíme. Ak chceme uspieť, musíme prejsť cez každého.“

späť