Košické ATU taktiež bez zaváhania

11.03.2018 18:26:12
V Košiciach sa trenčianskym celkom počas víkendu nedarilo. Tak ako AS, rovnako aj FBC na Východe ani v jednom štvrťfinálovom stretnutí neuspelo. Dnes vyhralo ATU nad FBC 7:3 a ujalo sa v sérii vedenia 2:0.

Lepší vstup do zápasu mali hostia z Trenčína, ktorí vyhrávali 0:1, no Košičania do prestávky stihli vyrovnať. S pribúdajúcimi minútami sa od druhej tretiny postupne začali presadzovať domáci. Najprv skóroval Tomáš Turcsányi a po ňom aj Šimon Bučko. Trenčania znížili z presilovky Jurajom Lamačkom na 3:2, no posledné slovo v druhej časti patrilo opäť domácim.

 

Úvod poslednej tretiny patril Košičanom, ktorý svoj náskok zvýšili na 6:2, no Šimon Hatala sa ešte pokúsil niečo s výsledkom spraviť. Nestačilo a posledný gól strelilo ATU, keď na 7:3 zvýšil kapitán Adrián Szabo. „Odohrali sme dobrý zápas, v ktorom nechýbalo nasadenie, obetavosť a chlapci dali do hry celé srdce. Víťazstvo je plne zaslúžené, no ešte nie je koniec série, pretože ako sa vraví, že posledný krok býva najťažší. My sa teda pripravujeme na najbližší súboj a či bude posledný sa uvidí až na jeho konci,“ povedal tréner ATU Košice Róbert Bučko.

 

Trenčania majú po ceste domov z Východu nad čím premýšľať, no teraz ich čaká domáce prostredie a tak budú chcieť ešte zabojovať. „Začali sme dobre a disciplinovane, no prišiel lacný gól a potom aj štyri zbytočné vylúčenia, ktoré nás stáli mnoho síl, čo sa prejavilo v ďalšom priebehu. Navyše sme nevyužili niekoľko vyložených šancí. Ak chceme pomýšľať na postup, musíme doma urobiť všetko pre to, aby sme zvíťazili. Verím, že sa chlapci zregenerujú a v domácom prostredí ešte zabojujú,“ skonštatoval tréner 1.FBC Florbal Trenčín Miroslav Sága.

 

FaBK ATU Košice – 1. FBC Florbal Trenčín 7:3 (1:1, 3:1, 3:1)

späť