Košické ATU vykročilo víťazstvom nad FBC Trenčín

16.03.2019 20:00:06
Domáce prostredie dokonale využili v úvodnom súboji štvrťfinále hráči košického ATU, ktorí si poradili s družstvom 1. FBC Florbal Trenčín a zdolali ho 6:2.

Nebolo to však od úvodu pre Košičanov jednoduché. Spočiatku sa hra domácich zdala príliš opatrná, ale napriek tomu sa v polovici štrnástej minúty ujali vedenia gólom Kamila Navrátila. Do minúty však zareagovali Trenčania a Šimon Masár vyrovnal. Východniari pokračovali trpezlivo ďalej a ich odmenou bol druhý gól Navrátila minútu pred koncom úvodnej časti.

 

Druhé dejstvo bolo taktiež veľmi vyrovnané, no postupne sa zdalo, že domáci tím ATU získava pôdu pod nohami. Gól však fanúšikovia v hale nevideli a tak bolo všetko otvorené a dráma mohla pokračovať ďalej.

 

Kamil Navrátil hneď na začiatku tretej tretiny zavŕšil svoj hetrik a dostal ATU do dvojgólového náskoku. Ten si Východniari udržiavali dlhých jedenásť minút a potom prišla ich ďalšia chvíľa. V rozpätí necelých päť minút knokautovali hostí tromi presnými zásahmi. Postupne skórovali Martin Krutelský, kapitán Adrián Szabo a Martin Bujaki. Trenčania minútu pred koncom už len kozmeticky upravili na konečných 2:6 z ich pohľadu.

 

Hlasy po zápase:

 

Tréner Róbert Bučko (FaBK ATU Košice): „Zo začiatku boli chlapci akoby trochu nervózni, ale po niekoľkých striedaniach to z nich opadlo. Naša hra sa s pribúdajúcim časom neustále zlepšovala a preto sme v závere zvýšili náskok a zvíťazili. Trenčín hrá podľa mňa najkvalitnejší florbal, pretože majú dobre zabezpečenú obranu, ktorú je veľmi náročné prekonať a dodržiavajú herný systém. Zajtra nás čaká druhý zápas, no chlapci sa musia poriadne vyspať a zregenerovať a povedali sme si, že zabúdame na každý odohratý zápas aby sme na ten ďalší nastúpili s čistou hlavou a nepozerali sa aký je priebežný stav série.“

 

Tréner Miroslav Sága (1. FBC Florbal Trenčín): „Bol to pre nás náročný zápas a napriek tomu sme štyridsať minút dokázali s favoritom držať krok. Mrzia nás dva zbytočne inkasované góly, keď sa lámal zápas. Košičania boli efektívnejší v koncovke a dokázali svoje šance premeniť, no my nie. Ideme ďalej a v zajtrajšom stretnutí sa pokúsime favorita prekvapiť a vybojovať si jedno potrebné víťazstvo."

 

FaBK ATU Košice – 1. FBC Florbal Trenčín 6:2 (2:1, 0:0, 4:1), stav série: 1:0

späť