Košické ATU zvládlo aj druhý domáci zápas

17.03.2019 13:02:30
Východniari z košického ATU uspeli aj v druhom domácom štvrťfinálovom súboji extraligy mužov a poradili si s 1. FBC Trenčín, ktorý zdolali 10:6.

Úvodná tretina mala takmer rovnaký priebeh ako včerajšia. Košičania sa ujali vedenia na začiatku piatej minúty zásluhou Šimona Leška, ktorý využil presilovú hru domácich. Zatiaľ čo včera Trenčania vyrovnali, dnes pred koncom tretiny zvýšilo ATU na 2:0. Strelcom bol Tomáš Turcsányi.

Začiatok druhej časti patril hosťom. Trenčiansky kapitán Šimon Hatala znížil na 1:2. Neskôr si opäť zobrali slovo Východniari, ktorí tromi gólmi súperom odskočili. Hostia sa však nevzdali a počas necelej minúty strelili dva góly a boli opäť v hre o víťazstvo. Situáciu z pohľadu domácich upokojil Peter Dudovič, ktorý uzavrel skóre druhej tretiny.

Zverenci trénera Miroslava Ságu zaspali v úvode tretieho dejstva a zbytočne inkasovali siedmy gól, ktorého autorom bol Peter Tokarský. Napriek tomu ešte zabojovali a ich snaha vyústila do štvrtého streleného gólu, ktorý zaznamenal Samuel Virga. S pribúdajúcim časom rástla nervozita hostí, ktorí stále ešte prehrávali o tri góly. Tesne po oddychovom čase, ktorý si Trenčania vzali necelých päť minút pred koncom prišiel ôsmy zásah Košičanov z hokejky Dominika Németha. Potom sa rozbehla ešte poriadna záverečná prestrelka a v nej padli celkom štyri góly, po dva na každej strane.

Tréner Róbert Bučko (FaBK ATU Košice): „Bol to rovnako náročný zápas ako včera. Mali sme mierne výpadky herného tempa a občas som musel na zverencov zvyšovať hlas. Súboj sme definitívne zlomili v náš prospech až v závere. Trenčania aj napriek tomu, že prehrávali neustále nás ohrozovali a strieľali góly a bolo naše šťastie, že sme skórovali aj my.“