Košické ATU zvýšilo náskok!

19.12.2016 15:43:20
Šlágrom trinásteho kola mužskej extraligy bol jednoznačne súboj prvých dvoch celkov tabuľky. Trenčiansky AS sa v prípade víťazstva mohol dostať na čelo tabuľky, no Košičania z ATU mu to neumožnili.

Do Košíc pricestovali hráči FBK AS Trenčín bez troch hráčov základnej zostavy a na poslednú chvíľu plátali káder tak, aby mohli hrať na dve päťky, čo sa im napokon podarilo. V samotnom zápase to však už bolo trochu cítiť najmä v prvej tretine, ktorú Trenčania prehrali 3:5. Úradujúci majstri svojho súpera nešetrili a počas celého zápasu nepustili hostí do vedenia. S konečným výsledkom 9:7 sú teda spokojnejší hráči ATU. „Dlhá prestávka sa prejavila na hre oboch tímov a v tomto súboji padlo príliš veľa gólov. Víťazstvo nás teší, no neteší ma ďalšia prestávka, ktorú vyplnia sviatky. Budem veľmi rád, keď si chlapci nájdu čas na telocvičňu,“ povedal tréner FK ATU Košice Róbert Bučko.

Na Oravu cestovali chlapci z Bratislavy, presnejšie hráči Tsunami Záhorská Bystrica a domov sa vracali s dvomi bodmi za víťazstvo v predĺžení nad Nižnou 8:7. Náročný v podobe východniarskeho derby sa odohral v Prešove. Nováčik extraligy, Žltý Sneh Košice, v ňom zaknihoval druhé víťazstvo v sezóne. Chalani vyhrali tesne 6:5, no stále sú na poslednom mieste tabuľky.

Vysokoškolské Lafranconi si poradilo v domácom prostredí so Skalicou, ktorú Bratislavčania zdolali 8:5. „S víťazstvom sme spokojní, no myslím si, že sme celkom zbytočne inkasovali až päť gólov, čo by sa nám nemalo stávať,“ povedal tréner VŠK FTVŠ Lafranconi UK Ján Purc, ktorý sa stále doliečuje so zranenia, a to si spôsobil pred vyše mesiacom. „Dúfam, že sa dám do poriadku tak, aby som mohol ešte hrávať. Pribúdajúce roky však nezastavím a tak si postupne zvykám na čoraz častejšiu úlohu trénera,“ dodal Purc. Kapitán Skalice Michal Štefanec nemal po zápase dôvod na úsmev: „Zrejme sme sa na súpera mali a mohli pripraviť o niečo lepšie, no prehru už neodvrátime. Chýbalo nám aj trochu šťastia v zakončení.“

V hlavnom meste sa odohral aj druhý extraligový súboj v ktorom sa stretlo domáce ŠK Lido Prírodovedec a ŠK 1. FBC Trenčín. Hostia odplatili Lidu domácu prehru z druhého kola výhrou 8:6 a v zápase sa strelecky darilo Trenčanovi Marekovi Bulkovi, ktorý strelil štyri góly.

Žilinské „Kobylky“ si neporadili v domácom stretnutí s vicemajstrom FbO Florko Košice a po prehre 5:9 zostávajú Žilinčania na predposlednom mieste.