Košické celky zdolali oboch lídrov, Hurikán zostupuje

02.03.2019 21:50:30
Takmer všetky podstatné fakty sú v extralige mužov po dnešnom 21. kole vyriešené. Víťazmi základnej časti sú hráči z Nižnej, do baráže idú Spišiaci a do nižšej súťaže zostupuje bratislavský Hurikán. V poslednom kole sa rozhodne o posledných dvoch účastníkoch play-off a niektoré družstvá si môžu ešte vylepšiť, či pohoršiť tabuľkovú pozíciu.

Nižná pred posledným domácim zápasom základnej časti vymenila domáce ihrisko v Tvrdošíne za väčšie a kvalitnejšie v Mútnom. Zoznamovanie však nedopadlo celkom úspešne, pretože Oravčania proti košickému Florku dnes neuspeli a zápas prehrali 6:8. „Obe strany mali rovnaké podmienky. Nemáme v povahe vyhovárať sa na okolnosti. Táto situácia v ktorej sa nachádzame je zložitá. Skôr ide o motivačný prvok. Bolo nám jasné, že Košice potrebujú body a my sme v hlavách už jednou nohou na prvom mieste. Budeme sa snažiť zobrať to pozitívne a týchto chýb sa vyvarovať. Sme len ľudia a tento šport milujeme. V tom je naša sila a to, že nám nevyšiel zápas je úplne normálne. Blahoželáme súperovi k víťazstvu a ďakujeme divákom za podporu nie veľmi „na oko“ lahodiacemu zápasu,“ povedal kapitán Nižnej Tomáš Reguly. Východniari tak cestujú domov spokojnejší a s nádejou, že sa v záverečnom kole po zaváhaní Záhorskej Bystrice môžu ešte posunúť v priamom súboji s Tsunami na konečné druhé miesto tabuľky. „Zápas sme z našej strany odohrali na výbornej taktickej úrovni. Aj keď sme sa nevyhli hluchým chvíľam. Premieňali sme šance, ktoré sme si vytvárali a hlavne eliminovali hru, ktorá zdobí Nižnú. To nám prinieslo možno nečakané, ale zaslúžené víťazstvo,“ povedal hráč Florka Lukáš Blaško.

 

Vyrovnanosť súťaže sa preukazuje stále viac a tak ako si mysleli hráči Nižnej, že zvíťazia nad Florkom, tak si robili zálusk na tri body aj hráči Záhorskej Bystrice v Košiciach. ATU však dnes zvíťazilo 5:3. Hostia ale nie sú spokojní s okolnosťami záveru stretnutia. „Budem veľmi strohý vo vyjadrení k tomuto zápasu. Minútu a pol pred koncom za stavu 4:3 pre ATU sme v hre bez brankára vyrovnali na 4:4. Rozhodcovia gól uznali. Po následnej diskusii s kapitánom ATU a tesne pred rozohratím buly jeden z rozhodcov gól neuznal s odôvodnením, že bol dosiahnutý nohou... Ostatné komentovať nebudem,“ povedal po zápase hráč Tsunami Vladimír Gramblička.

 

Trenčianske AS po dvoch senzačných víťazstvách a jednej prehre s Florkom dnes v domácom prostredí nastúpili na súboj proti bratislavskému Snipers bez gólmana Kafku. Trenčania nedokázali vyhrať a podľahli družstvu Snipers 5:10. Keďže ich mestskí kolegovia z 1. FBC doma nezaváhali a zdolali Lido 8:3, AS kleslo na ôsmu priečku tabuľky. Od prepadliska ich delí jeden bod, pretože deviata Žilina „rozobrala“ Hurikán v pomere 11:1. Hurikán tak vypadáva do prvej ligy a Spišská Nová Ves si zahrá baráž o záchranu. V poslednom kole základnej časti cestuje trenčianske AS na Spiš a Žilina doma privíta bratislavské Lido.

 

Definitívne si vydýchli Prešovčania, ktorí s istotou obsadia konečné desiate miesto, čo znamená vyhnutiu sa baráži a záchranu v extralige. Mikuláš dnes totiž doma zdolal Spišiakov 10:6. „Spokojnosť s dnešným víťazstvom určite je, ale s dianím na ihrisku veľmi nie. Extraligu sme zachránili, čo nás veľmi teší,“ povedal hrajúci tréner Prešova Martin Sikorjak.

 

Výsledky zápasov extraligy mužov:

 

21. kolo – sobota 2. 3. 2019:

 

TJ A-FbO Nižná – FK Florko Košice 6:8 (2:1, 1:2, 3:5)

 

FaBK ATU Košice – Tsunami Záhorská Bystrica 5:3 (0:1, 1:2, 4:0)

 

FBK AS Trenčín – Snipers Bratislava 5:10 (3:3, 1:3, 1:4)

 

FBC Mikuláš Prešov – FbC Young Arrows Spišská Nová Ves 10:6 (3:2, 4:2, 3:2)

 

1. FBC Florbal Trenčín – ŠK Lido Prírodovedec 8:3 (3:1, 2:2, 3:0)

 

iClinic VŠK PdF UK Hurikán Bratislava – FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina 1:11 (0:1, 1:2, 0:8)

 

Aktuálna tabuľka po 21. kole:

 

ZDROJ FOTO: www.kosiceonline.sk

späť