Košické duo aj naďalej plece pri pleci

17.12.2018 13:29:16
Extralige juniorov kraľujú košické tímy ATU a Florko, ktoré počas predchádzajúceho víkendu potvrdili kvalitu a svoju aktuálnu pozíciu v súťaži. V repríze minuloročného finále vyhralo ATU nad Tsunami 7:4 a Záhorská Bystrica vyšla naprázdno aj s Florkom. V boji o záchranu zlyhal domáci AS Trenčín, ktorý prehral s Prešovom a Modra prešustrovala ôsmu priečku v zápase s Mútnym.

Do metropoly Východu cestovali bratislavské tímy s nádejou, že privezú do hlavného mesta nejaké body. Najmä od úradujúcich majstrov Tsunami Záhorskej Bystrice sa to očakávalo. Žiaľ, svoje predsavzatia kluby nenaplnili. V repríze minuloročného finále vyhralo košické ATU nad Tsunami 7:4 a ešte v piatkovej predohrávke aj nad Snipers v pomere 7:5.

 

Úspešné bolo aj Florko, ktoré v sobotu zdolalo Snipers 16:9 a včera vysokým rozdielom 14:3 aj Tsunami. „Chlapcom zdôrazňujem, že sú to oni, kto je v každom zápase v úlohe favorita. Je ťažké v ich veku byť sústredený celých šesťdesiat minút. Myslím si, že máme veľkú útočnú kvalitu, čo nás potom limituje v obrane pri strate loptičky v útočnom pásme. Pracujeme na tom a verím, že v play-off budeme dostávať menej gólov. Oba zápasy sme hrali na menšom ihrisku v Angels Aréne a tak sme si museli zvyknúť. Prvý súboj bol náročnejší. Snipers boli nepríjemným protivníkom. Tsunami toho veľa neukázalo a jeho hráči na mňa pôsobili dosť odovzdane, čo náš tím využil a z chuti si zahral a zastrieľal,“ zhodnotil úspešné víkendové zápolenia tréner FK Florko Košice  Pavol Blaško.

 

Miestenku do play-off si chceli udržať aj hráči Modry, ktorí prehrali v sobotu so žilinskými „Kobylkami“ vysoko 4:18, no sústredili sa na druhý domáci zápas proti oravským „Sršňom“ z Mútneho. Súboj im napokon nevyšiel a prehrali ho 5:10. Keďže Mútne vyhralo aj druhý víkendový duel a to 10:3 s Banskou Bystricou, predbehlo Modru v tabuľke o dva body. „Po katastrofálnom štarte, zabudovaní nových hráčov, kontumáciách, odobratí bodov a prepade na dno tabuľky sa chlapci postupne pozviechali. Po povinných víťazstvách nad Prešovom a AS Trenčín sme vedeli, že musíme bodovať s mužstvami okolo stredu tabuľky, prípadne poraziť niekoho silnejšieho, aby sme si zabezpečili kontakt s ôsmim miestom zaručujúcim play-off. Zápas s Banskou Bystricou bol zaujímavý. So súperom sa poznáme ešte z čias dorastu. Bol to vyrovnaný otvorený súboj hore – dolu. Víťazstvo sme si zabezpečili už v prvej tretine využitím päťminútovej presilovky, keď exceloval prvý útok. Potom sme pridali ešte šesť gólov z hry a bolo vymaľované. Duel v Modre bol odlišný. Museli sme dobíjať bránu súpera, dvakrát doťahovať náskok súpera. V druhej tretine sme zrýchlili kombinácie a prinieslo to ovocie, vyhrali sme ju v pomere 6:2. Potom sa už zápas len dohrával, aby sme sa zbytočne nezranili. Som rád, že prezimujeme na ôsmom mieste, lebo herne aj kvalitou na to máme a už sa tešíme na zápasy v novom roku,“ povedal tréner Mútneho Anton Kapičák.

 

Jediný súboj počas víkendu odohrali hráči 1. FBC Florbal Trenčín, ktorí doma proti FBC Mikuláš Prešov potvrdili úlohu favorita a vyhrali 16:2. Prešovčanov však čakal dôležitejší duel včera s druhým trenčianskym družstvom AS. Ten Východniari zvládli a zvíťazili v ňom 10:7, čím zrejme definitívne pochovali nádeje AS na záchranu v extralige. „Do jediného zápasu víkendu sme opäť nenastúpili s kompletným kádrom, keďže sa hral aj dorast a dvaja stabilní členovia základu ochoreli, respektíve jeden dovolenkoval. Bez kompletného kádra sa nám body aj s Prešovom zbierajú ťažko... Tradične nám ušiel úvod zápasu, kde si Prešovčania spravili trojgólový náskok a my sme na to už nedokázali zareagovať. Všetci sme vedeli, že ak prehráme, už pravdepodobne z ligy vypadneme a myslím si, že aj vedomie tohto faktu mladým chlapcom trošku zväzovalo ruky,“ skonštatoval Peter Klapita, tréner FBK AS Trenčín.

 

Výsledky zápasov extraligy juniorov:

 

14. kolo – sobota 15. 12. 2018:

 

FK Florko Košice – Snipers Bratislava 16:9 (6:3, 3:4, 7:2)

 

FBC BlueBerries Modra – FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina 4:18 (1:5, 2:7, 1:6)

 

1. FBC Florbal Trenčín – FBC Mikuláš Prešov 16:2 (3:1, 6:0, 7:1)

 

FBK BCF Dukla Banská Bystrica – TJ FBK Hornets Mútne 3:10 (0:5, 1:2, 2:3)

 

FaBK ATU Košice – Tsunami Záhorská Bystrica 7:4 (0:1, 4:3, 3:0)

 

15. kolo – nedeľa 16. 12. 2018:

 

FBK AS Trenčín – FBC Mikuláš Prešov 7:10 (0:3, 4:4, 3:3)

 

FK Florko Košice – Tsunami Záhorská Bystrica 14:3 (3:2, 8:1, 3:0)

 

FBC BlueBerries Modra – TJ FBK Hornets Mútne 5:10 (2:2, 2:6, 1:2)

 

FBK BCF Dukla Banská Bystrica – FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina 4:12 (0:3, 1:3, 3:6)

 

FaBK ATU Košice – Snipers Bratislava 7:5 (1:1, 2:1, 4:3)

 

Aktuálna tabuľka po 15. kole:

späť