Košickú „bitku“ vyhralo ATU, trenčianske derby pre FBC

05.11.2018 08:47:47
V extralige juniorov sa v sobotu odohralo viacero derby zápasov. Ten najvážnejší sa konal v Košiciach a stretlo sa v ňom domáce ATU s Florkom. Bol to zároveň súboj o prvé miesto tabuľky a tešili sa v ňom hráči ATU, ktorí vyhrali 8:5, čím zariadili Florku prvú prehru sezóny. V trenčianskom derby boli podľa predpokladov úspešnejší florbalisti 1. FBC, ktorí zdolali AS 9:4.

Takmer dve stovky fanúšikov zavítalo na juniorské derby o Košice. Prvá tretina bola vyrovnaná, no v druhej si dokázali spraviť trojgólový náskok ATU-čkári. Florko sa za stavu 1:5 v záverečnej časti zmobilizovalo a dokázalo vyrovnať. ATU však opäť udrelo a napokon vyhralo 8:5. „Blahoželám súperom k víťazstvu. Boli kompaktnejší a víťazstvo si zaslúžili. My sme za dve tretiny dali len jeden gól, čo svedčí o našej slabšej koncentrácii, pretože príležitosti sme na to mali. Boli sme nekompaktní v prechode do útoku a prehrávali sme osobné súboje, čo nás stálo veľa síl, ktoré chýbali v závere. Do tretej tretiny sme preskupili formácie a dokázali sme z 1:5 vyrovnať. Chlapci ukázali veľkú vôľu po víťazstve, čo si veľmi cením, ale posledných päť minút sme zápas nezvládli takticky. Kľúčoví hráči si vzali na seba viac ako boli schopní naplniť a preto sme síce prehrali bitku ale nie vojnu. Vieme na čom musíme popracovať a v play-off sa ukáže, kto je najlepší,“ zhodnotil košické derby kouč Florka Pavol Blaško. Domáci majú po derby väčší dôvod na spokojnosť. Vystriedali na čele tabuľky svojho mestského rivala. „Zápas bol od začiatku vyrovnaný. Oba tímy čakali na vážnejšiu chybu súpera. Na konci druhej tretiny sa nám podarilo niekoľkými gólmi po sebe rozhodiť Florko a na začiatku tretej sme odskočili o štyri góly. Hráčom som prízvukoval, že musíme pokračovať v poctivej obrane ako do toho momentu, no Florko sa nadýchlo k mohutnému náporu počas presilovky o dvoch hráčov, ktorú využilo. V hale sme mohli vidieť pokus o "vraždu", ktorú sme pred koncom odvrátili svojou veľkou bojovnosťou a tímovým výkonom. Chcem sa na záver poďakovať našim priaznivcom za skvelú a atmosféru, ktorá nás hnala vpred po celý zápas. Víťazstvo venujeme nášmu zranenému hráčovi Rolandovi Kažimírovi, ktorý utrpel vážnejšie zranenie nohy na poslednom tréningu,“ povedal tréner ATU Peter Vrba.

 

V trenčianskom derby bol jasným favoritom 1. FBC, pretože AS sa v aktuálnej sezóne poriadne trápi. Zverenci Petra Klapitu sú na poslednom mieste a ako jediný tím ešte nepoznajú chuť víťazstva, ktoré im nedopriali ani ich mestskí rivali z 1. FBC, pretože dokázali zvíťaziť 9:4. „Sme spokojní len čiastočne. Naša druhá päťka má stúpajúcu tendenciu. Z deviatich gólov strelila až osem. Hráči nastupujúci za mužský A-tím si zrejme myslia, že víťazstvá v juniorskej extralige pôjdu samé od seba... Napríklad v tomto zápase nedali ani jeden gól a dva inkasovali. Asi z toho vyvodíme v klube dôsledky. Tri body nás síce potešili, ale s predvedeným výkonom byť spokojní nemôžeme. Vieme totiž hrať aj podstatne lepšie,“ zhodnotil trenčianske derby tréner 1. FBC Pavel Polakovič.

 

Tretie derby sa odohralo v hlavnom meste. Obhajcovia majstrovského titulu Tsunami Záhorská Bystrica sa stretli proti bratislavskému Snipers. Z konečnej výhry 9:4 sa tešilo Tsunami, ktoré zlomilo zápas v poslednej časti zápasu. „Súboj hodnotím negatívne, keďže sme poriadne odohrali len jednu tretinu. Spravili sme množstvo chýb, ktoré súper využil. Mali sme veľa vylúčených hráčov, čo plynulo z našej nekoncentrovanosti. Tsunami využilo všetky ponúknuté príležitosti. Bohužiaľ je to odzrkadlenie našej momentálnej situácie. Z tabuľkového postavenia sa pre nás nič nemení a ideme ďalej,“ povedal hráč Snipers Bratislava Michal Bujna.

 

Po úvodnej eufórii v obci pod Malými Karpatmi prichádza postupne realita. Nováčik z Modry v sobotu zaznamenal tretiu prehru v rade a to v domácom súboji s Banskou Bystricou 2:7. Modru čakajú dva ďalšie náročné zápasy s lídrami súťaže v Košiciach... „Vedeli sme, že zápasy v extralige budú náročné. Banskú Bystricu sme mali prečítanú, no trápili sme sa v koncovke a keďže súper vedel všetky naše chyby trestať, prehrali sme. Zápas bol herne vyrovnaný a určite budeme chcieť v odvete uspieť a uchmatnúť Bystrici nejaký bodik,“ vyslovil tréner Modry Michal Benčúrik.

 

Posledný piaty duel zaobstarali žilinské „Kobylky,“ ktoré v domácom prostredí hostili chlapcov z Mútneho. Podľa papierových predpokladov boli Žilinčania úspešnejší a zápas vyhrali jednoznačne 12:3.

 

Výsledky extraligy juniorov:

 

9. kolo – sobota 3. 11. 2018:

 

FBC BlueBerries Modra – FBK BCF Dukla Banská Bystrica 2:7 (1:1, 0:4, 1:2)

 

FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina – TJ FBK Hornets Mútne 12:3 (4:1, 4:1, 4:1)

 

FaBK ATU Košice – FK Florko Košice 8:5 (1:1, 3:0, 4:4)

 

1. FBC Florbal Trenčín – FBK AS Trenčín 9:4 (3:2, 4:1, 2:1)

 

Tsunami Záhorská Bystrica – Snipers Bratislava 9:4 (2:3, 3:1, 4:0)

 

Aktuálna tabuľka po 9. kole:

späť