Košický Žltý Sneh zvyšuje na čele svoj náskok

18.12.2018 17:23:53
Prvá liga mužov má v rozbehnutej sezóne jednoznačného lídra, ktorým je Žltý Sneh Košice. Východniari už celých pätnásť zápasov neokúsili trpkosť prehry. Úspešní boli aj počas predchádzajúceho víkendu keď zdolali Topoľčany a Sereď. Druhý Púchov zakopol v Partizánskom a ďalšie dve prehry zaznamenal Sabinov.

Žltý Sneh cestoval na sobotný domáci duel do Kežmarku, kde privítal Topoľčany. Tie sa držali len v prvej tretine, keď držali bezgólovú remízu, no neskôr sa strelecky presadili Východniari, ktorí napokon vyhrali 9:1. Druhý zápas sa Košičania proti Seredi rozbehli rýchlo, no hostia sa neskôr snažili dotiahnuť, ale náskok domácich z prvej tretiny sa ukázal ako rozhodujúci. Žltý Sneh zvíťazil 10:6. „S jedenásťbodovým náskokom sme spokojní, ale nechceme sa uspokojiť. Do konca základnej časti ostáva ešte sedem zápasov a v každom chceme bodovať naplno. V súboji s Topoľčanmi sme sa trošku ťažšie rozbiehali, no od druhej tretiny sme ho už mali vo vlastnej réžii a dobrou hrou sme súperovi nedali veľa šancí. So Sereďou sme naopak od začiatku jednoznačne vyhrávali, no asi v polovici zápasu sme ubrali z plynu a aj keď sme súpera takmer celý čas tlačili, dokázali po rýchlych brejkoch streliť až šesť gólov. Každopádne je úspešný víkend za nami, náskok v tabuľke máme slušný, ale ďalšie kolá ho budeme chcieť ešte navýšiť,“ povedal kapitán Žltého Snehu Roman Čepel.

Ani Trnavčania nehrali v sobotu vo vlastnom meste, ale Raptors hostili v Modre, kde zvíťazili 7:4. Na druhý deň zvládla Trnava aj sabinovských „Predátorov,“ ktorých zdolala 6:3. „Naša zostava nebola ideálna, ale som rád, že sa ako tím konečne dostávame na správnu vlnu. V sobotu sme nastúpili bez viacerých opôr zo základnej zostavy. Chýbali Sztruhár, Trajteľ, Siklenka, Matuška, Švec a na našom hernom prejave to bolo veru vidieť. V zápase potiahli mladí, ktorí dostali dôveru a zvládli sme vybojovať povinné body. V nedeľu nás čakal Sabinov, ktorý podľa mňa nepatrí svojim herným prejavom na jedenástu priečku. Tento súboj bol v aktuálnej sezóne našim najlepším a verím, že nadviažeme na víťaznú šnúru aj v novom kalendárnom roku. Sabinov mal niekoľko možností počas zápasu otočiť vývoj vo svoj prospech a pri päťminútovej presilovke v tretej tretine sme im nedali hádam ani poriadnu šancu na zakončenie. Posledných desať minút sme zabrali a za výraznej podpory divákov sme zápas dotiahli do úspešného konca,“ zhodnotil kapitán a hrajúci tréner Trnavy Matej Vanta.

Rovnakých súperov ako Trnava mali aj Skaličania, ktorí taktiež bodovali naplno. Skalica zdolala Sabinov 9:2 a Raptors vysoko 17:3. Druhý Púchov najprv zvíťazil 7:6 v Detve, no stratil všetky body v Partizánskom. „Naše výkony sú ako na hojdačke. Dobrý zápas sme po hernej stránke predviedli už v Púchove, no skóre vypovedalo o niečom inom. V nedeľu sme to boli my, kto využil viac šancí, diktovali sme tempo hry a zaslúžene vyhrali nad kvalitným súperom. Počas sviatkov zregenerujeme a vo zvyšných zápasoch základnej časti to bude boj o každý jeden bod. Pevne verím, že s úspešným koncom pre nás,“ povedal tréner Partizánskeho Lucian Daňo.

Výsledky zápasov prvej ligy mužov:

14. kolo – sobota 15. 12. 2018:

Žltý Sneh Košice – FbO Žochár Topoľčany 9:1 (0:0, 3:0, 6:1)

Eastern Wings Michalovce – ICE Players Sereď 9:4 (4:1, 3:1, 2:2)

DTF team Detva Joxers – FBK Púchov 6:7 (2:1, 4:4, 0:2)

FBC Skalica – FbC Predator Sabinov 9:2 (2:1, 3:0, 4:1)

FBC 11 Trnava – FBK RAptORs 7:4 (2:1, 2:1, 3:3)

Zápas FBK Harvard Partizánske – ŠK Victory Stars Dubnica nad Váhom 3:7 predohrali.