Koutný: „Proti Švédom môžeme len prekvapiť!“

03.05.2017 13:18:07
Slovenská reprezentácia juniorov sa dnes večer predstaví na svetovom šampionáte vo švédskom Växjö proti domácej reprezentácií. Švédi sú v celkovej histórií päťnásobní majstri sveta, no na poslednom šampionáte v Helsingborgu neuspeli a skončili na pre nich neobvyklom štvrtom mieste.

Švédi organizujú druhý šampionát v rade za sebou a celkom určite túžia po neúspechu z Helsingborgu obsadiť medailovú pozíciu a dokonca zaútočiť aj na titul šampióna Naši chlapci to dnes nebudú mať vôbec jednoduché, no sú odhodlaní dosiahnuť čo najlepší výsledok. „Naši dnešní súperi si budú chcieť napraviť reputáciu a podľa všetkého na nás vyletia. Napriek tomu si myslím, že sa ich obávať nemusíme a všetko bude záležať na tom ako si to chlapci usporiadajú v hlavách. Ak budú uplatňovať v hre to, na čo sme sa spoločne pripravovali, nemusí to dopadnúť zle. Rozhodovať budú individuálne výkony jednotlivcov, no necháme sa prekvapiť. Zápas vysielajú aj vo švédskej televízií a ja verím, že chlapci sa s tým psychicky vyrovnajú,“ povedal hlavný tréner slovenskej reprezentácie Petr Koutný.

 

Čo vieme o Švédoch? „Švédi sú veľmi dobre technicky vybavení hráči. Dokážu sa presadiť v hre jedného proti jednému a budú nám hroziť prečíslenia s rýchlych protiútokov. Majú výbornú streľbu, no dá sa s nimi hrať aj vyrovnaná partia. Ja budem spokojný, ak moji zverenci podajú maximálny výkon, budú plniť všetky úlohy, ktoré sme si povedali a keď oni sami budú presvedčení, že do zápasu vložili všetko svoje úsilie,“ dodal Koutný.

 

Vzájomná bilancia našich proti Švédom nemá veľkú históriu. Doteraz sme spolu odohrali dva medzištátne zápasy a v oboch prípadoch sme prehrali. V roku 2009 na MS juniorov vo Švajčiarsku naši vyfasovali 0:20, no v roku 2013 na šampionáte v nemeckom Hamburgu Slovensko podľahlo Trom korunkám len 6:8. Medzi najväčšie opory kvalitatívne veľmi vyrovnaného kádra Švédov by mali patriť Oskar Malmgren, Linus Holmgren a Kasper Broby.

 

Zápas SLOVENSKO – Švédsko môžete sledovať na živo od 19.15 hod tu:

 

SLOVENSKO - Švédsko

späť