Kročko: „Na zápas s Nižnou sa tešíme a verím, že budeme víťazi!“

11.01.2019 13:36:23
Päť zajtrajších súbojov pätnásteho kola extraligy mužov odhalí, ktoré z družstiev sa lepšie pripravilo na svojho súpera. Zrejme najväčšia pozornosť fanúšikov sa bude sústrediť na duel, ktorý sa odohrá v Košiciach. Do metropoly Východu zavítajú aktuálni lídri z Nižnej.

Na Orave sa koncom septembra darilo chlapcom z Nižnej, ktorí zdolali doma ATU vysoko 14:5. Košičania nie sú zvyknutí prehrávať a keď, tak určite nie tak vysokým rozdielom. Bola to ich najvyššia prehra sezóny, no zverenci trénera Róberta Bučka už na ňu zabudli. „Na zápas s Nižnou sa tešíme a dúfam, že z tohto súboja pôjdeme víťazne. Bude to hlavne hra obrany, kde keď budeme kompaktní a nebudeme dávať veľa priestoru na brejky súperovi, tak by sme eliminovali ich najsilnejšiu zbraň. Zároveň musíme zlepšiť početnosť striel a zápas nakoniec ukáže, kto bude lepší. Želám Nižnej hlavne šťastnú cestu ako na východ, tak aj spať na Oravu. Tešíme sa na vás,“ povedal pred dôležitým zápasom hráč ATU Košice Michal Kročko.

 

Po „nakladačke“ 3:13 od Nižnej v predchádzajúcom kole sa už spamätali žilinské „Kobylky.“ Čaká ich domáci súboj proti košickému Florku, ktoré má k istej účasti v play-off už veľmi blízko, no body rozdávať nemieni. „Zo skúseností z predchádzajúcich sezón vieme, že obsadiť v tabuľke štvrté miesto po základnej časti je určite veľkou výhodou, no v Žiline nás čaká náročný zápas, ktorý navyše odohráme na menšom ihrisku, na ktoré je domáca Žilina zvyknutá. Účasť v play-off máme istú a súboje v základnej časti sú pre nás hlavne prípravou na neskoršie vyraďovacie boje. Chceme však v Žiline vyhrať, no zároveň skúšať rôzne herné varianty,“ prezradil tréner FK Florko Košice Jan Holovka.

 

Bratislavskému Lidu „prestrihlo“ víťaznú šnúru v predchádzajúcom kole majstrovské Tsunami a tak sú chlapci pripravení od zajtra zahájiť novú sériu víťazstiev. Pokúsia sa o to v domácom súboji proti FBC Mikuláš Prešov. „Žiaľ, predchádzajúci zápas proti Tsunami mám nevyšiel podľa predstáv. Dali sme si do kopy situáciu a pripravili sa na Prešov. Verím, že teraz zahráme dobre od úvodu a budeme sa môcť spoľahnúť na našu hru v obrane a v útoku premeníme šance,“ povedal kouč ŠK Lido Roland Bluska.

 

„Ostreľovači“ zo Snipers sa chystajú do Trenčína, kde chcú zabojovať o body proti 1. FBC. Trenčania však rovnako potrebujú bodovať aby sa k nim ich prenasledovatelia nepriblížili. „Na zápas sa svedomito pripravujeme a zároveň sa naň tešíme. V Bratislave sme odohrali zaujímavý duel. Osobne si myslím, že oba tímy stavajú na rýchlosti a dravosti. Doma chceme diktovať tempo a získať dôležité tri body. Určite nechceme pripustiť, aby sa tímy za nami na nás dotlačili. Našim cieľom je ponaháňať súperov pred nami,“ povedal hráč 1. FBC Trenčín Marek Bulko.

 

V hlavnom meste sa odohrá aj druhý extraligový duel víkendu a ten zaobstarajú chlapci z Hurikánu, ktorí si skrížia hokejky s FBK AS Trenčín. Hostia nemajú ideálnu sezónu a tuho bojujú o miestenku do play-off, no bratislavský Hurikán má najhoršiu sezónu v histórii klubu. Ani po štrnástich odohratých zápasoch zatiaľ nezískali ani jeden bod...

 

Oddychovať budú obhajcovia titulu zo Záhorskej Bystrice a s nimi aj hráči Spišskej Novej Vsi, ktorí si svoj vzájomný zápas predohrali pred týždňom.

 

Program zápasov extraligy mužov:

 

15. kolo – sobota 12. 1. 2019:

 

14.00 hod – FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina – FK Florko Košice (ŠH Rosinská, Rosinská cesta, Žilina)

16.40 hod – iClinic VŠK PdF UK Hurikán Bratislava – FBK AS Trenčín (ŠH FTVŠ UK, Nábr. L. Svobodu, Bratislava)

17.00 hod – FaBK ATU Košice – TJ A-FbO Nižná (ŠH SOŠ Ostrovského, Košice)

18.00 hod – 1. FBC Florbal Trenčín – Fat Pipe Snipers Bratislava (MŠH, Mládežnícka, Trenčín)

18.00 hod – ŠK Lido Prírodovedec – FBC Mikuláš Prešov (ŠH Dom športu, Junácka, Bratislava)

Zápas FbC Young Arrows Spišská Nová Ves – Tsunami Záhorská Bystrica 2:10 predohrali.

 

ZDROJ FOTO: archív ATU Košice

späť