Kto ovládne 37. bitku o Košice?

22.11.2019 18:00:32
Šláger programu 9. kola slovenskej extraligy mužov je jednoznačne košické derby. V sobotu od 15.00 h sa v hádzanárskej Multihale Slavomír Šipoša na Alejovej ulici odohrá v poradí už 37. bitka o pozíciu vládcu metropoly východu. Na organizácii prestížneho zápasu participujú obaja rivali – Florko i ATU.

„Vnímame to ako oslavu florbalu v našom meste. Vďačný košický fanúšik nás dosiaľ nikdy nesklamal, priaznivci oboch táborov vždy utvorili tú správnu elektrizujúcu atmosféru a vo veľkom počte prišli podporiť svojho favorita,“ povedal podpredseda Florka Martin Kopejtko. Divákov čaká počas prestávok sprievodný program. „Na hracej ploche sa predstavia najmladšie florbalové nádeje oboch klubov. Našim spoločným cieľom je aj takýmto spôsobom udržať vysokú úroveň popularity florbalu, aká rozhodne je v meste Košice, pričinením oboch klubov. Pre nás je táto sezóna špecifická, keďže oslavujeme 15. výročie založenia klubu a radi by sme ho oslávili aj v podobe úspechu v derby,“ dodal Kopejtko.

 

Špeciálny náboj derby zápasu pridáva aj tabuľkové postavenie oboch tímov. Florko je na tom o chlp lepšie, na druhom mieste má sedemnásť bodov. Tretie ATU je v tesnom závese, má iba o jediný bod menej. "Samozrejme, aj keď je to ešte len základná časť ligy, zápasy s Florkom sú úplne iné ako ostatné, určite je to aj diváckou kulisou, kde sedia na tribúne rodiny, priatelia ale aj skalní fanúšikovia nejedného z nás, samozrejme, aj rivalitou medzi hráčmi a myslím si, že každý divák si príde na chuť v tomto košickom derby," uviedol v klubovom komuniké skúsený hráč ATU Samuel Kerekeš.

 

Ďalší z ťahákov 9. kola sa uskutoční už dnes od 19.30 h v Mestskej športovej hale Trenčín, nastúpia proti sebe aktuálny dosiaľ nezdolaný líder tabuľky 1. FBC Trenčín a vlaňajší vicemajster Tsunami Záhorská Bystrica. Bratislavčania sa pokúsia pripraviť o body Trenčanov prvýkrát v tejto sezóne a odčiniť tak zaváhanie z uplynulého kola, keď po predĺžení prehrali s ŠK Lido, napriek tomu, že väčšinu zápasu viedli.

 

V ďalších stretnutiach si zmerajú sily Nižná s Prešovom, Lido so Žilinou, Spišská Nová Ves so Snipers a víkendový program ukončí v nedeľu duel Púchova proti AS Trenčín.

 

Program zápasov extraligy mužov:

 

Predohrávka 9. kola – piatok 22. novembra 2019:

 

19.30 hod - 1. FBC Trenčín – Tsunami Záhorská Bystrica (MŠH Trenčín – veľká hala, Mládežnícka)

 

Sobota – 23. novembra 2019:

 

14.00 hod - TJ A FbO Nižná – FBC A4ka Mikuláš Prešov (MŠH Tvrdošín, Školská)
15.00 hod - FK Florko Košice – FaBK ATU Košice (Multihala, Alejova)
18.00 hod - ŠK Lido Prírodovedec – FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina (ŠH Elán, Bajkalská, Bratislava)
18.30 hod - FbC Young Arrows Spišská Nová Ves – Fat Pipe Snipers Bratislava (ŠH Spišská Nová Ves, Za Hornádom)

 

Dohrávka 9. kola – nedeľa – 24. novembra 2019:

 

16.00 hod - FBK Púchov – AS Trenčín (sTC Aréna, Športovcov, Púchov)

 

AUTOR: Samuel PREKOP
FOTO: Lucia OLEKŠÁKOVÁ

späť