Kto ovládne dianie v prvej lige mužov?

14.09.2018 06:41:20
Ďalšou celoštátnou súťažou, ktorá počas nasledujúceho víkendu otvorí brány športových hál je prvá liga mužov. Aktuálny ročník má až päť nových účastníkov. V baráži si vybojovali miestenky FBK RAptORs a FBK Michalovce. Postupu sa vzdal ŠK Dragons Ružinov Bratislava a jeho miesto zaujalo ICE Players Sereď. Z extraligy zostúpil FBC Predator Sabinov a keďže sa počas predchádzajúcej sezóny odhlásila z extraligy Skalica, bola zaradená do prvej ligy.

Medzi papierových favoritov na postup do najvyššej súťaže možno považovať skúsených exligistov zo Sabinova, či Skalice, no netreba zabúdať ani na kvalitné minuloročné výkony Púchova a Trnavy. Prekvapiť však môže akékoľvek družstvo.

V domácom prostredí rozbehnú súťaž sabinovskí „Predátori,“ ktorí sa zajtra stretnú s Topoľčanmi a v nedeľu so Sereďou. „Topoľčany sme poznali v minulosti, avšak ich káder sa omladil. To isté aj náš, takže vyjadrovať sa k ich alebo našej sile na začiatku sezóny je určite ťažké a netaktické. Sereď je nováčikom a nevideli sme ich ešte hrať keďže sú z druhej strany republiky. Sám som zvedavý ako dopadnú tieto úvodné zápasy, keďže na letnú prípravu nechodili všetci naši hráči. Dvaja hráči z prvej päťky nám odišli do Bratislavy, brankár a niekoľko starších hráčov sa presunulo do béčka hrať druhú regionálnu súťaž, kvôli rodinám a cestovaniu cez víkendy. Ja sa držím príslovia, že bič plieska na konci, takže uvidíme,“ povedal predseda klubu FBC Predator Sabinov Ján Motešický.

 

Druhým tímom s extraligovými skúsenosťami je FBC Skalica, ktorá bude aj naďalej hrávať domáce zápasy za hranicami na Morave. V Dubňanoch najprv privítajú ambiciózny Púchov a potom Dubnicu. „Našou základnou ambíciou je samozrejme ligu vyhrať, ale tento cieľ má predpokladám každé z dvanástich mužstiev, ktoré vstupujú do ligy. Keďže sme tri roky v prvej lige nepôsobili, reálne ciele sa u nás stanovia postupne počas základnej časti súťaže na základe reálnej úrovne našich súperov. Momentálne teda vstupujeme do ligy s rešpektom a s cieľom pobiť sa o najvyššie priečky. O najbližších súperoch máme minimálne informácie. Púchov však bude podľa nás mať zaujímavé a kvalitné mužstvo. Osobne ho vnímam ako jedného z favoritov súťaže. Dubnicu sme videli v jednom zápase na turnaji Slovak Floorball Cup, ale netuším v akej tam boli zostave takže reálne posúdiť ich silu na tomto základe nemožno. Určite nás nečaká nič ľahké a musíme sa pripraviť zodpovedne nakoľko len to je predpoklad na úspešne účinkovanie,“ povedal kapitán FBC Skalica Tomáš Vaško.

 

Predchádzajúca sezóna zrejme nevyšla celkom podľa predstáv hráčom z Detvy, ktorí začínajú doma dvojzápasom proti Žltému Snehu Košice (taktiež odohral jednu sezónu v extralige) a preverí ich aj nováčik z Michaloviec. Rovnakých súperov ako Detva budú mať v domácom prostredí aj florbalisti z Partizánskeho. Do Rabče hrať proti RAptORsu vycestujú Sereďania a topoľčianski „Žochári.“

 

Program zápasov prvej ligy mužov:

 

1.kolo – sobota 15. 9. 2018:

 

17.30 hod – DTF team Detva Joxers – Žltý Sneh Košice (MŠH, Štúrová, Detva)

18.00 hod – FBK RAptORs – ICE Plazers Sereď (ŠH YŠ s MŠ Rabčická, Rabča)

18.00 hod – FBK Harvard Partizánske – Eastern Wings Michalovce (MŠH, Februárová, Partizánske)

18.00 hod – FbC Predator Sabinov – FbO Žochár Topoľčany (MŠH Gym. A. Pridavka, Komenského, Sabinov)

18.00 hod – ŠK Victory Stars Nová Dubnica – FBC 11 Trnava (MŠH, ul. Športovcov, Dubnica nad Váhom)

18.45 hod – FBC Skalica – FBC Púchov (ŠH Sportcentrum ŽELVA, Hodonínská, Dubňany, ČR)

 

2. kolo – nedeľa 16. 9. 2018:

 

10.45 hod – FBC Skalica – ŠK Victory Stars Nová Dubnica (ŠH Sportcentrum ŽELVA, Hodonínská, Dubňany, ČR)

14.00 hod – FBK Harvard Partizánske – Žltý Sneh Košice (MŠH, Februárová, Partizánske)

14.00 hod – FbC Predator Sabinov – ICE Plazers Sereď (MŠH Gym. A. Pridavka, Komenského, Sabinov)

16.00 hod – FBK Púchov – FBC 11 Trnava (STC Aréna, Športovcov, Púchov)

16.00 hod – DTF team Detva Joxers – Eastern Wings Michalovce (MŠH, Štúrová, Detva)

16.00 hod – FBK RAptORs – FbO Žochár Topoľčany (ŠH YŠ s MŠ Rabčická, Rabča)

späť