Kto vykročí v Hyundai extralige „ľavou nohou?“

20.09.2019 17:43:00
O prvé buly nového ročníka najvyššej súťaže žien Hyundai extraligy sa v Bratislave postarajú družstvá Hurikánu s vicemajsterkami Slovenska Pruským. Čaká nás famózny štart súťaže, ktorá začína žiť na plné bomby! Počas nasledujúceho víkendu sa odohrá osem súbojov a až dva z nich budú vysielané v priamom prenose na huste.tv. Pred kamery sa už zajtra dostane nováčik z Partizánskeho a obhajkyne majstrovského titulu zo Sabinova. V nedeľu uvidíme Nemšovú v súboji proti Pruskému.

Partizánske je nováčikom a začína ligu dvomi domácimi zápasmi. Lepší štart ako konfrontáciu s majsterkami si Harvard nemohol priať. V nedeľu sa v „Baťovanoch“ predstavia Michalovce. Budú to z pohľadu náročnosti pravdepodobne dva odlišné duely. „Či je náš prvý protivník majster alebo nie, chceme sa pozerať na všetkých súperov rovnako. Je tu nová súťaž a každý má nové ciele. Všetci sa budú snažiť o čo najlepší štart do sezóny a my tiež. Určite nám bude chýbať líderka Tamara Dobošová, ktorá je zranená a aj mladá talentovaná Lenka Červená, ktorá zatiaľ nemá súhlas pre štart vzhľadom na jej vek, ale verím, že dievčatá sa pobijú o prvé extraligové body,“ povedal tréner Partizánskeho Dušan Ďuríček, ktorý na otázku akú návštevu na zápasoch očakáva a čo klub spravil pre pritiahnutie divákov na tribúny odpovedal: „O našom postupe sa už v našom meste popísalo veľa. Čo sa týka propagácie, sme spravili tiež maximum. Na škodu veci ale je, že v rovnakom čase sú v Partizánskom tri športové podujatia. Okrem florbalu aj hokej a večerný beh mestom. Sám som zvedavý, koľko ľudí príde na prvé kolo povzbudiť naše dievčatá.“

 

Vicemajsterky z Pruského cestujú na ihriská súperiek. Zajtra do hlavného mesta, kde ich preverí Hurikán a na druhý deň do Partizánskeho, kde bude ich súperom Nemšová. „Dúfam, že sme na novú sezónu pripravení dostatočne. Pripravovali sme sa v zápasoch s dorastencami a juniormi z Dubnice, ktorí nás preverili hlavne v obrane. Ťažko na úvod odhadovať, kto bude ako hrať a aké má možnosti, ale určite máme ambície v oboch zápasoch vyhrať. S Hurikánom sme favoriti, v Bratislave sme sa však už neraz veľmi natrápili, musíme ale povinne bodovať. S Nemšovou to bude ako vždy veľmi ťažký zápas, necháme sa prekvapiť ako to dopadne,“ prezradil kouč Pruského Vladimír Gábor.

 

Nemšová sa bude rozbiehať v stretnutí proti Slávii Nitra, ktorá výrazne doplnila svoj káder. O deň neskôr sa dievčatá presunú na domáci televízny súboj do Partizánskeho, kde sa stretnú v derby s Pruským. „Nitra bola vždy súperom, ktorý nás vedel prekvapiť. Dúfame, že túto sezónu sa im to nepodarí a do tohto zápasu ideme s tým, že si chceme vyskúšať veci, ktoré máme natrénované. Rovnako veríme v to, že tento súboj bude pre nás úspešným a odnesieme si z neho všetky tri body a pripravíme sa vďaka nemu na zápas, ktorý nás čaká v nedeľu,“ povedala hráčka Nemšovej Terézia Zajacová. Práve v nedeľu hrajú domáci duel Nemšovanky trochu netradične v Partizánskom, čiže by im mohlo chýbať klasické domáce prostredie. Zajacová má však na to svoj názor: „Snažíme sa prestať v hlavách evokovať, či zápas hráme doma alebo vonku. Taktiež to, či hráme v novej hale alebo v starej s parketami. Ak chceme pomýšľať nad medailovým umiestnením alebo dokonca s finálovou účasťou, musíme jednoducho hrať našu hru a musíme vyhrávať všade. Proti Pruskému to bude určite náročný zápas plný emócii, no každopádne si na výhru veríme, inak by sme na ten duel ani nemuseli chodiť.“

 

Kysučanky odohrajú len jeden duel doma proti Michalovciam a o prvé body v jednom stretnutí víkendu zabojujú zajtra medzi sebou Oravčanky z Tvrdošína, ktoré vyzvú Spišskú Novú Ves.

 

Program zápasov Hyundai extraligy žien:

 

1. kolo – sobota 21. 9. 2019:

 

15.30 hod – VŠK PdF UK Hurikán Bratislava – ŠK 98 Pruské (ŠH FTVŠ UK, Nábr. L. Svobodu, Bratislava)

17.00 hod – NTS FK-ZŠ Nemšová – Slávia Nitra (MŠH, Mierové námestie, Nemšová)

17.00 hod – FBK Harvard Partizánske – FbC Predator Sabinov (MŠH, Februárová, Partizánske)

18.00 hod – MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto – Eastern Wings Michalovce (MŠH, Športová ul., Kysucké Nové Mesto)

18.00 hod – FbK Tvrdošín – FbK Kométa Spišská Nová Ves (MŠH, Školská, Tvrdošín)

 

2. kolo – nedeľa 22. 9. 2019:

 

10.00 hod – FBK Harvard Partizánske – Eastern Wings Michalovce (MŠH, Februárová, Partizánske)

13.00 hod – NTS FK-ZŠ Nemšová – ŠK 98 Pruské (MŠH, Februárová, Partizánske)

14.30 hod – VŠK PdF UK Hurikán Bratislava – Slávia Nitra (ŠH FTVŠ UK, Nábr. L. Svobodu, Bratislava)

Zápas MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto – FbC Predator Sabinov sa odohrá v sobotu 28. septembra 2019.

späť