Kubovič – bombardér akého by chcel každý klub!

10.03.2015 12:11:51
Zápasy play off sú úplne z inej kategórie, než súboje hrané v základnej časti. Vypätie nervov, plné nasadenie od prvej do poslednej minúty, časté fyzické kontakty a popri tom zapojiť do hry rozum a čistú hlavu nie je vôbec jednoduché.

Chce to komplexného hráča. Medzi nich patrí aj slovenský reprezentant, hráč Tsunami Stupava Martin Kubovič. Už neraz dokázal, že je pre svoj tím nenahraditeľný. Dokonca aj v seniorskej a juniorskej reprezentácii patril k príkladným bojovníkom a bol oporou jednotlivých výberov. V posledných dvoch štvrťfinálových zápasoch proti Florku Košice ho opäť bolo plné ihrisko a mal prsty v šiestich góloch svojho tímu. „Ja som rád keď môžem pomôcť tímu k úspechu, no bez spoluhráčov by som nebol tam, kde som. Máme v tíme aj iných strelcov, ktorí zabrali ako Mišo Steinhubel, či Oliver Kubaský alebo Maroš Kovaľ,“ povedal pokorne a skromne líder tímu Martin Kubovič, ktorý si zo spomínaných hráčov dovolí snáď najviac kúskov, no hlavne vie, že musí odvádzať na ihrisku aj „špinavú prácu“.

 

Radosť po druhom zápase štvrťfinále očividne neskrýval. „Na Florko sme si verili. Sú to skôr siloví hráči s nebezpečnými protiútokmi po nahodených loptách. My sme skôr technickejší tím, ktorý rád kombinuje, čo by na Florko malo platiť. Som veľmi rád, že nám vyšli domáce zápasy a už sa s chlapcami tešíme do Košíc, kde chceme hneď v prvom súboji uspieť,“ povedal kanonier Stupavy.

 

Pokiaľ hralo Tsunami v športovej hale základnej školy kpt. Nálepku v Stupave, ešte ani raz v tejto sezóne neprehralo, no inde sa im nie celkom darí. Ani Martin nám však neprezradil čím to je: „Ostatné tímy na našom povrchu nevedia hrať. Mnohí z nich hromžia, že sa im hokejky zadrhávajú, že je špinavá podlaha, pričom viem, že sa pravidelne čistí a aj deň pred prvým štvrťfinále to bolo tak. My tu máme niečo už natrénované, čiže sme na povrch zvyknutí a je len dobré, že ostatným súperom to na našom ihrisku nejde.“ Uvidíme ako si Stupavčania poradia na palubovke v Košiciach. V tejto sezóne tam už zvíťazili 10:7 a doma prehrali s Florkom na „požičanom“ domácom ihrisku v bratislavskej Mlynskej doline 6:8...

späť