Kubovič do majstrovského Tatranu Střešovice!

01.07.2015 11:53:49
Prestupový kolotoč sa postupne rozbieha a s ním aj spojené zaujímavosti. Jednou z nich je aj prestup slovenského reprezentanta Martina Kuboviča, ktorý opúšťa klub Tsunami Záhorská Bystrica. Martin prestupuje do tímu úradujúceho majstra Českej republiky Tatranu Střešovice!

Pôvodne však plánoval zakotviť vo Švédsku. „Rozhodla predovšetkým kvalita súťaže. Česká extraliga má rozhodne vyššiu úroveň než nižšia súťaž vo Švédsku, kde som mal pôsobiť. Navyše sa dostávam do najlepšieho klubu Čiech. Úprimne povedané ponuka Tatranu ma potešila a je pre mňa zároveň aj veľkou výzvou. Takáto príležitosť sa nedá odmietnuť,“ povedal spokojný Martin Kubovič, ktorý už býva a tvrdo „zarezáva“ v Prahe. „Už zajtra vyrážame na kondičné sústredenie, ktoré s domácimi podmienkami potrvá do konca júla. V auguste už pôjdeme hrať florbal do haly a napokon sa predstavíme na turnaji Czech open,“ dodal slovenský reprezentant.

 

Trochu prekvapením je, že napriek úspešnému ukončeniu stredoškolského štúdia sa Martin v Prahe nebude venovať žiadnej vysokej škole. „Vzhľadom na skutočnosť, že sa môj prestup do Tatranu zrealizoval trochu neskôr, nestihol som sa v Prahe dostať na žiadne štúdium. V klube mi však pomohli zohnať zamestnanie a tak sa uvidí po roku.“ Želáme slovenskému kanonierovi, aby mu to sypalo aj do súperových brán v českej extralige.

späť