Kubovič: „Veľa toho o Japoncoch nevieme, ale pôjdeme naplno!“

02.12.2018 07:11:58
Slovenskú reprezentáciu mužov dnes na pravé poludnie čaká druhé vystúpenie na svetovom šampionáte v Prahe. Po bezproblémovom víťazstve 12:3 nad Kanadou sa naši chlapci stretnú proti Japonsku.

Slovenský tím je už po včerajšom súboji s Kanadou rozbehnutý, zatiaľ čo Japonci nastúpia proti našim na svoj úvodný zápas šampionátu, čo by mohlo byť našou výhodou. Naši dnešní súperi majú vo svojom družstve medzi staršími skúsenejšími hráčmi aj mladíkov, ktorých sa snažia zapracovať do družstva. Medzi opory Japoncov patria útočníci Ichiro Ueda a Tsubasa Takahashi a ich svätyňu bude brániť gólman Kenta Higuchi.

 

Slováci sa na tento súboj už tešia a idú v úlohe favorita za svojim druhým víťazstvom. „Po pravde o Japoncoch toho veľa nevieme a taktiež o Kanade sme nemali príliš veľa informácii. Pozreli sme si nejaké zápasy z čoho vyplývalo, že majú dobrú prvú formáciu, čo sme si ustrážili. Japoncov sme tiež videli na videu v zápase. Ťažko sa pripravuje ma podobných súperov, no my budeme opäť hrať tak, aby sme boli dominantní na loptičke. Sme favoritom a tak budeme hrať podobným štýlom ako proti Kanade,“ povedal slovenský reprezentant Martin Kubovič a ďalej doplnil: „Japonci budú možno o niečo rýchlejší než Kanaďania, ale to sa ukáže až priamo počas zápasu. Taktiež vieme, že si dnes odpočinie jedna z formácii, tak ako sme si oddýchli proti Kanade my, pretože máme pred sebou dlhý a náročný turnaj a je potrebné šetriť sily aj na ostatných súperov. Všetci, čo ale v zápase nastúpia, hrajú vždy naplno!“

 

S Japoncami sme sa v doterajšej histórii stretli len dvakrát. Ešte v roku 2004, na MS v kategórii „C“ nás Japonci zdolali 7:3, no v druhom súboji na Majstrovstvách sveta 2014 vo švédskom Göteborgu sme zvíťazili 9:4.

 

Zápas SLOVENSKO – Japonsko vysiela RTVS na dvojke od 11.50 hod, ale môžete ho sledovať taktiež naživo na:

 

IFF YouTube Channel 2

späť