Kusenda začne prípravu v Sparte Praha

14.05.2020 12:06:02
Pred viac ako rokom zdvihol nad hlavu majstrovský pohár v drese AS Trenčín. V priebehu sezóny 2019/2020 však Ondrej Kusenda zamieril do Česka, kde aj študuje. Z Považia prestúpil do Sparty Praha, ktorá ho obratom poslala na hosťovanie do treťoligového TBC Králův Dvůr.

„Moja prvá sezóna v Čechách nebola ľahká. Zo začiatku to boli problémy s prestupom, nakoľko som za AS Trenčín odohral EuroFloorball Cup, tým pádom som mal nútenú mesačnú prestávku od súťažných zápasov. Moje hosťovanie v Kráľovom Dvore bolo časovo náročné. Taktiež som musel bojovať o miesto v zostave, pretože som prišiel do tímu až v polovici sezóny, čo sa prejavilo aj čiastočnou nezohratosťou so spoluhráčmi. Napriek tomu som rád, že som mohol aspoň trochu zasiahnuť do sezóny. Žiaľ, sezónu sme neukončili, v play-off sme po dvoch tesných prehrách prehrávali v sérii 0:2,“ uviedol Ondrej Kusenda pre spravodajstvo Slovenského zväzu florbalu (SZFB).

 

Oficiálny web Českého florbalu uvádza, že Kusenda odohral v základnej časti za TBC Králův Dvůr 11 zápasov, v ktorých získal 8 bodov za 5 gólov a 3 asistencie, v dvoch dueloch play-off nebodoval. Kde absolvuje budúci ročník ešte sám nevie. „V Sparte som počas sezóny trénoval, s trénermi som bol v pravidelnom kontakte. Zatiaľ neviem povedať, ako bude prebiehať budúca sezóna. Aktuálne začnem letnú prípravu so Spartou a uvidím, ako sa situácia vyvinie,“ povedal 20-ročný útočník.

 

Nútenú prestávku vo florbalovom svete využíva na vzdelávanie sa. „Momentálne sa nachádzam v Prahe, kam som sa pred niekoľkými dňami kvôli letnej príprave presunul. V posledných týždňoch sa venujem najmä štúdiu vzhľadom na blížiace sa skúškové obdobie. Samozrejme si na šport vždy nájdem čas, postupne sa začínam poctivo pripravovať na novú sezónu,“ dodal Kusenda.

 

AUTOR: Samuel PREKOP
FOTO: Miroslav HÝLEK

späť