Kvalita hráčiek lepšia ako v minulosti

31.10.2014 19:03:03
Celkom štyridsaťštyri hráčiek sa od stredy do dnes vystriedalo v Trenčíne na reprezentačnom zraze junioriek. Začínajúci cyklus je prípravou na majstrovstvá sveta, ktoré sa uskutočnia v roku 2016 v Kanade. Tréneri mali plné ruky práce.

Dievčatá prešli základnými testami zameranými na rýchlosť, obratnosť, vytrvalosť a silu. Neskôr prišli na rad herné činnosti jednotlivca zamerané na streľbu a prihrávku. „Prvé čo som porovnával, boli schopnosti hráčiek s tými, ktoré som videl po prvý raz pred štyrmi rokmi, keď som pri reprezentácií Slovenska začínal a môžem povedať, že úroveň kvality súčasných hráčiek je lepšia, čo je plus pre slovenský florbal. Na druhej strane mínusom je, že v porovnaní so svetovým florbalom je to stále málo. Zlé návyky a činnosti jednotlivca nie sú na požadovanej úrovni. Čaká nás veľa práce. Dievčatá sa snažili, predviedli čo vedeli a my si na základe toho urobíme prehľad a poradie. Na základe toho budeme hráčky ďalej sledovať a pozývať ich do reprezentácie,“ povedal tréner Jaroslav Marks.

 

Miestenku si vybojuje približne 15 až 18 hráčiek. Skúsená kostra tímu je sedemčlenná a tieto dievčatá hrajú už aj za ženský výber. „To neznamená, že tie, ktoré neuspejú majú dvere do reprezentácie navždy privreté. Musia na sebe pracovať a my ich činnosť budeme sledovať,“ dodal Marks.

 

Druhá skupina zo stredného a východného Slovenska končila dnes. „Bolo to veľmi podobné ako dievčatá v prvom termíne. Stretli sa rôzne typy hráčiek, čiže po vzájomnej debate s kolegom Marksom vyberieme potrebný počet hráčiek,“ povedal Marksov kolega Vladimír Gábor. Informáciu, kedy sa dievčatá dozvedia rozhodnutie o nominovaní si však tréneri nechali pre seba. Isté je však, že do najbližšieho sústredenia junioriek, ktoré by malo prebehnúť tesne pred februárovou kvalifikáciou žien v Nitre sa to určite včas dozvedia.

 

Zaujímal nás názor a pocity niektorých aktérok sústredenia a tak sme im dali priestor na vyjadrenie s akými pocitmi odchádzajú domov.

 

Ema Škvrndová (Kysucké Nové Mesto): „Som veľmi vyčerpaná, no dalo mi to veľa skúseností. Svoje šance na úspech si netrúfam hodnotiť na to sú kompetentní tréneri.“

 

Valéria Malichová (NTS FK-ZŠ Nemšová): „Veľmi sa mi tu páčilo a som vďačná, že som sa mohla sústredenia zúčastniť. Najviac sa mi páčilo ako nám tréneri dokázali vysvetliť, čo od nás požadujú a čo máme robiť. Aj keď by som neuspela, budem na sebe poctivo pracovať a veriť, že sa mi raz podarí byť reprezentantkou Slovenska.“

 

Zuzana Dundová (VŠK FTVŠ Hurikán Bratislava): „Myslím si, že to z mojej strany mohlo byť aj lepšie, no dala som do toho všetko. Najviac ma zaujali cvičenia zamerané na techniku, no a najmenej kondičné testy aj keď viem, že jedno bez druhého nefunguje správne, čiže je potrebné mať aj dobrú kondíciu.“

 

Kristína Žáková (FbO Florpédo Bratislava): „Som veľmi spokojná. Rovnako z prítomnosti mojich dvoch spoluhráčiek. Snažili sme sa pomáhať si navzájom. Najviac ma bavila hra, konkrétne modelované zápasy a budete sa čudovať aj kondičné testy som si celkom užila.“

 

Je potrebné dodať, že aby všetko fungovalo tak ako má, pomáha v rámci svojich možností trénerom aj vedúci tímu Marián Janega.

späť