Kysučanky bez problémov do semifinále

16.03.2019 17:31:11
Tretím semifinalistom je po dnešnom dni Kysucké Nové Mesto, ktoré bez väčších problémov prešlo cez Nitru. Kysučanky zvládli aj tretí súboj a zdolali svoje súperky s prehľadom 10:2.

Nitre vydržala „para“ len v úvode zápasu. Skóre otvorila skúsená kapitánka Romana Janegová, no Kysučanky to nerozladilo. Práve naopak, už po necelých dvoch minútach vyrovnala Laura Chupéková, autorka neskoršieho hetriku hosťujúceho družstva. Po nej sa presadili Sára Záteková a Alica Brodňanová.

 

Druhá tretina bola ešte jednoznačnejšia pre hosťujúce družstvo. Kysučankám stačili necelé štyri minúty a o víťazovi nebolo pochýb. Nitru načala Klára Hlávková a po nej domácich dorazili Kristína Mlíchová s Alicou Brodňanovou. Na 7:1 pre Kysuce do konca druhej časti zvyšovala Chupéková.

 

Dievčatá spod Zobora sa ešte v Seredi pokúsili o skrášlenie výsledku a zásluhou Lenky Jakabovej znížili na 2:7. Zverenkyne trénera Mariána Chlebanu však pokračovali v nasadení, čo sa odzrkadlilo ďalšími tromi gólmi v sieti domácej Nitry.

 

Hlasy po zápase:

 

Tréner Michal Špeťko (Slávia Nitra): „Nedokázali sme nadviazať na druhý súboj, ktorý sme odohrali ešte na Kysuciach. Súper bol od začiatku zápasu jednoznačne lepší. Ak sme mali desať striel na bránku súpera, tak to považujem za úspech... Absentovala nám streľba a celkovo nám tento súboj nevyšiel. Kysučanky postúpili do semifinále zaslúžene.“

 

Tréner Marián Chlebana (MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto): „Na nedeľňajší zápas z minulého týždňa sme nechali dievčatá zabudnúť a vzájomne sme sa dôkladne pripravili a namotivovali na dnešný súboj, čo sa od začiatku prejavilo na ihrisku. Všetko sme odmakali naplno a zápas sa definitívne zlomil počas druhej tretiny, v ktorej sme sa výrazne strelecky presadili. Chválim všetky dievčatá, ktoré na ihrisku odviedli všetko, čo sme si povedali.“

 

Slávia Nitra – MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto 2:10 (1:3, 0:4, 1:3), konečný stav série: 0:3

späť