Kysučanky chcú postúpiť do semifinále

08.10.2019 10:09:38
Už zajtra nastúpia hráčky Kysuckého Nového Mesta na svoj prvý zápas medzinárodného turnaja majstrov „druhej kategórie,“ ktorý sa uskutoční do nedele v Malackách. Na podujatie EuroFloorball Cup sa neprihlásili finalisti extraligy, čiže majsterky zo Sabinova, ani vicemajsterky z Pruského. Ponúknutej šance sa teda chytil bronzový tím minulej sezóny z Kysuckého Nového Mesta.

„Našou filozofiou v klube je stále florbalovo dievčatá posúvať vpred a toto je príležitosť ako získať skúsenosti v konfrontácii s európskymi tímami. Nazbierané skúsenosti by mali dievčatá uplatniť v domácej súťaži. V prvom momente, keď som sa dozvedel, že to vyšlo s prihlásením, som si spomenul ako sme absolvovali v roku 2011 kvalifikáciu a neskôr samotné EFC s Juventou Žilina. Z aktuálneho tímu si to pamätajú Radka Mládenková a Petra Gešová. Na kvalifikáciu sme šli s malou dušičkou, ale výborný a súdržný kolektív a to je niečo, čo nás aj teraz zdobí. Kolektív v Kysuckom Novom Meste je perfektný. Samozrejme, že občas niektorá z hráčiek má pocit, že nedostáva potrebný čas na palubovke, že preradenie na inú pozíciu je od trénerov naschvál, ale o čom by to bolo, keby všetko fungovalo perfektne. Tieto dievčatá si to proste zaslúžia byť na takomto podujatí, za to ako makajú, čo všetko pre florbal obetujú a toto je šanca ukázať čo sa naučili. Možno to bude pre niektoré vrchol vo svojej florbalovej kariére a pre niekoho aj odrazový mostík hrať florbal v zahraničí,“ ozrejmil obšírnym spôsobom účasť svojho tímu na EFC tréner Kysučaniek Marián Chlebana.

 

Konfrontácia so zahraničnými súpermi je jedna vec a dosiahnutie konkrétneho cieľa druhá. Kysučanky sa chcú dostať do semifinále. „Spoločne s Michalom Vlčkom a Miroslavom Kašperom sme si stanovili cieľ a tým je postup do semifinále. Pre mňa osobne by bolo veľkým sklamaním, keby sme tam nepostúpili. Chceme hrať náš kombinačný florbal vo vysokom nasadení s častou streľbou. Verím, že vydržíme byť koncentrovaní celých 60 minút a šance, ktoré sa nám naskytnú premeníme na góly,“ dodal kouč Kysučaniek.

 

V skupine „B“ sa Kysučanky stretnú s poľským družstvom Olimpia Osowa Gdansk a po dni voľna si v piatok zahrajú proti španielskemu tímu CDE El Valle. „Od oznámenia zloženia skupín sme si našli o súperoch informácie. Gdansk ako majster Poľska má vo svojom tíme reprezentačnú brankárku a mix mladých a starších hráčok. Po sezóne z tímu odišli dve dievčiny do Švédska, ale na sile im to asi neubralo. Poľský florbal je na vzostupe, ženy sú na 7. mieste a juniorky dokonca sa prebojovali do prvej štvorky. Samotný Gdansk hrá celkom tvrdo a vyráža do rýchlych protiútokov, na ktoré si budeme musieť dávať pozor. Máme k dispozícii video z finále EFC proti Pruskému. Určite to nebude ľahký súper, ale verím, že sa ich dievčatá nezľaknú a že ich potrápime. Valle je majster Španielska. Podľa toho, čo som videl na videách, by sme mali tento zápas zvládnuť, ak ho odohráme koncentrovane celých 60 minút. Dievčatá z Madridu chodia zbierať skúsenosti po európskych turnajoch,“ skonštatoval Chlebana a na otázku, či nastúpi jeho družstvo v kompletnej zostave odpovedal: „No veľmi rád by som bol, keby sme nastúpili v kompletnom zložení, ale v prvých dvoch zápasoch nám bude chýbať stabilná obrankyňa Klára Svrčková, ktorá si musí plniť školské povinnosti. Stále nemôžeme počítať ani so zranenou Alicou Brodňanovou.“

 

Zloženie skupín kategórie žien:

 

Skupina "A":

 

UHC Spärkasse Weissenfels (GER), CUF Leganes (ESP), NAUKA-SAFU (RUS)

 

Skupina "B":

 

MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto (SVK), Olimpia Osowa Gdansk (POL), CDE El Valle (ESP)

 

Rozpis zápasov v skupinách:

 

09. 10. 2019 - 10:00 - "A" - Weissenfels (GER) - Leganes (ESP)

09. 10. 2019 - 16:00 - "B" - Gdansk (POL) - Kysucké Nové Mesto (SVK)

10. 10. 2019 - 10:00 - "B" - CDE El Valle (ESP) - Gdansk (POL)

10. 10. 2019 - 13:00 - "A" - Nauka (RUS) - Weissenfels (GER)

11. 11. 2019 - 10:00 - "A" - Leganes (ESP) - Nauka (RUS)

11. 11. 2019 - 16:00 - "B" - Kysucké Nové Mesto (SVK) - CDE El Valle (ESP)

 

ZDROJ FOTO: Miroslav JANOUŠ

späť