Kysučanky s prvou prehrou v sezóne

21.01.2019 21:09:06
Extraliga žien má za sebou ďalšie dve kolá základnej časti. K prvej prehre sezóny sa v sobotu dopracovali súčasné líderky z Kysúc, ktoré prehrali v Dubnici s úradujúcimi majsterkami z Pruského 6:8. Šnúru šiestich prehier ukončili dievčatá bratislavského Hurikánu, ktoré si poradili so svojimi súperkami v oboch domácich súbojoch a „Predátorky“ zo Sabinova hladko zdolali domáce Spišiačky.

Na Považí sa odohral zaujímavý duel, v ktorom sa z víťazstva 8:6 tešili obhajkyne titulu z Pruského, ktoré zariadili líderkám súťaže prvú prehru v sezóne v riadnom hracom čase a to až v pätnástom zápase tohto ročníka. „S plným bodovým ziskom vládne samozrejme spokojnosť. Kysuca bola dve tretiny lepším tímom, nedokázala sa však gólovo odpútať. V tretej tretine sme boli lepším družstvom my a zápas sme rozhodli. Kľúčovým faktorom boli tri naše využité presilovky a naopak, že sme ani v jednej oslabovke neinkasovali. Proti Tvrdošínu sme hrali v pomalšom tempe a často sme sa prispôsobovali hre súpera. Zápas sme opäť rozhodli v tretej tretine, keď nám už dievčatá z Tvrdošína nestačili,“ zhodnotil kouč majstrovského Pruského Vladimír Gábor.

Kysučanky si po prehre s Pruským opäť otvorili víťazný účet a to na ihrisku Nemšovej, ktorú zdolali 7:4. „Na Považie sme išli cieľom udržať si prvé miesto v tabuľke a konečne poraziť viacnásobného majstra a favorita súťaže. Toto predsavzatie však zostalo v šatni, lebo tradične nezachytili úvod zápasu a v štvrtej minúte prehrávali dvojgólovým rozdielom. Postupne sme hru vyrovnali a majstrovi boli dlho viac ako vyrovnaným súperom. Záver však zvládli lepšie skúsenejšie domáce a svoje víťazstvo korunovali gólom do prázdnej bránky. Podľa priebehu hry by zápasu svedčila remíza. Včera proti Nemšovej sme sa chceli sa rehabilitovať za sobotný zápas a udržať si lídersku pozíciu v tabuľke. Tomuto faktu zodpovedala aj prvá tretina, ktorú sme jasne vyhrali 5:1. Potom sa však dievčatá nepochopiteľne uspokojili a pripustili drámu, kedy domáce na začiatku tretej tretiny znížili na 5:4. Nervózny záver sme však tentoraz zvládli a gólom Brodňanovej a Pudišovej potvrdili konečné víťazstvo,“ povedal tréner Kysuckého Nového Mesta Michal Vlček.

Nitra si v sobotu poradila s Prešovom, ktorý doma zdolala 7:0, no včera zbytočne stratila dva body po prehre 4:5 s Michalovcami, ktoré o svojom víťazstve rozhodli až v predĺžení. „Súboj s Prešovom nám z hľadiska výsledku vyšiel, avšak až do druhej tretiny sme sa dosť trápili, nakoľko Prešov bol prakticky po celý zápas zoradený vo svojej obrannej tretine, čo nám robilo problém pri presadzovaní sa, no napokon sme potvrdili úlohu favorita a aj s prvým čistým kontom v sezóne sme si pripísali povinné tri body. Proti Michalovciam to však z našej strany bola obrovská katastrofa, hra bola bez nasadenia a myšlienky. Súper hral po celý zápas len vysoké lopty zo svojej polky ihriska na dve hráčky Dzurinovú a Vrškovú, ktoré nás v podstate sami porazili. Výsledok je pre nás hanbou, no zároveň ponaučením, že zápasy sa samé nevyhrávajú, či už hráme s Michalovcami, Prešovom, alebo Pruským a Kysucami,“ skonštatoval tréner Nitry Michal Špeťko.

Rovnakých súperov ako Nitra mali aj hráčky z hlavného mesta. Hurikán bol však doma úspešnejší a tešil sa z víťazstiev 3:2 nad Michalovcami a 7:3 nad Prešovom. „Som rád, že dievčatá už z väčšej časti hrajú to, čo od nich chcem. Obrana až na pár drobností tiež. Len tá strelecká efektivita nás stále trápi,“ povedal kouč bratislavského Hurikánu Ján Žúbor.

Výsledky zápasov extraligy žien:

15. kolo – sobota 19. 1. 2019:

FbK Kométa Spišská Nová Ves – FbC Predator Sabinov 3:10 (0:4, 2:3, 1:3)

ŠK 98 Pruské – MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto 8:6 (2:1, 1:3, 5:2)

iClinic VŠK PdF UK Hurikán Bratislava – Eastern Wings Michalovce 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

NTS FK-ZŠ Nemšová – FbK Tvrdošín 11:7 (2:1, 3:1, 6:5)

Slávia Nitra – FBC Mikuláš Prešov 7:0 (1:0, 3:0, 3:0)